Tantrická masáž ako oddych pre telo

Tantrická masáž ako oddych pre telo

/ 10.5.2020

Tantra masáž je unikátnym a prepracovaným rituálom vychádzajúcim z tantrické filozofie a princípov, ktorý si získava stále väčšiu obľubu mužov, žien aj párov po celom svete. Je pozvánkou do sveta telesnej zmyselnosti, nežné starostlivosti i vzrušujúceho objavovania extatických zážitkov. Je spôsobom ako vystúpiť z hraníc každodennosti a plne sa oddať prítomnému okamihu. Tantrická masáž má podobu intímneho rituálu medzi dávajúcim a prijímajúcim, v ktorom sa spájajú prvky starodávnych tantricko-taoistických techník a klasické masáže, s osobným prístupom, citlivú pozornosťou a hlbokými znalosťami práce s energiou, ktoré spôsobí, že vás tantrická masáž nielen uvoľní, ale aj naplní vzrušením, nehou i pocitom životnej sily a inšpirácie. Dávajúci je pri nej citlivým sprievodcom, ktorý pomáha prijímajúcemu rozvíjať a objavovať vlastnú sexualitu.
Tantra masáž omladzuje, skrášľuje a lieči na rovine tela i duše.
Čo počas tantrické masáže zažijete
Tantrická masáž sa tradične uskutočňuje na futonu, pri svite sviečok a zvuku orientálnej hudby v pokojnom a nerušenom prostredí. Súčasťou tantra masáže sú rôzne druhy dotyku, od jemných až po dynamické. Zažijete omývanie a tlakovú masáž horúcimi uteráčiky, hladenie hebkými pierkami a kožušinkami, použitie špeciálnych aromaterapeutických silíc, vôní a prírodných vyživujúcich olejov, ale aj uvoľňujúce tlakové časti bez použitia oleja. V rámci dlhšej masáže sú pre uvoľnenie použité aj lávové kameni. Tantrická masáž zahŕňa celé telo prijímajúceho, od hlavy až po končeky prstov na nohách.
Tantrická masáž je, na rozdiel od iných masáží, masáží holistickú, zahŕňa teda aj masáž intímnych partií, v tantre nazývaných joni a lingam. Pri tejto masáži často dochádza k zmene účelového ponímanie sexuality a otvorenie sa novému, meditatívnemu a bezúčelnému prežívanie intimity a vzrušenie. Celkovo sa jedná sa o masáž liečivú, ktorá pracuje s mnohými rovinami človeka. Do masáže môže byť zahrnutá aj masáž prostaty.
Tantra však ponúka viac. Masér či masérka vás prevedú technikou tantrického dychu, ktorý vám otvorí cestu k dokonalému fyzickému i psychickému uvoľneniu a pocítenia energie v celom tele. Táto prirodzená energia je prežívaná ako hlboký, naplňujúci a oživujúci pocit, ktorý pretrváva ešte dlho po skončení samotnej masáže.

žena na posteli

Hranice tantrické masáže
Len v rámci bezpečných a jasných hraníc sú možné hlboké a intenzívne prežitky na oboch stranách. Tantrická masáž je o skúmaní sexuality v rámci hraníc vlastného tela a jej dôležitou súčasťou je rešpekt k hraniciam dávajúceho. Počas tantrické masáže teda zostáva prijímajúci po celú dobu v pasívnej, prijímajúci úlohe, nedochádza pri nej k sexu, ani k erotické výmene s masérom alebo masérkou.
Tantrická masáž a nahota
V tantrické masáží je nahota znakom otvorenosti a spoluúčasti s vlastným telom, umožňuje odložiť zábrany a stud a prežiť potešenie prameniace zo slobody a uvoľnenosti. Prijímajúca je teda počas masáže nahý, prikrytý len sarongom, ktorý masér či masérka postupne odkrýva. Masér či masérka taktiež začínajú masáž v sarongu, ktorý si neskôr ponechajú len okolo bokov. Pri dlhodobej práci a vzájomnej dôvere je možná nahota úplná.

žena, erotická

Účinky tantrické masáže
Tantrická masáž tak nielen prehlbuje sexuálny prežívanie prijímajúceho, pomáha budovať uvedomenie a zvyšuje citlivosť vlastného tela, ale navyše vedie k umeniu zdieľanie intimity s partnerom, otvorenej komunikácii a rešpektu k sebe i druhému.
Zo zdravotných účinkov tantrická masáž pomáha pri poruchách erekcie, problémoch s prostatou, predčasnej ejakulácii, vaginitíde, bolestivom pohlavnom styku, nefyziologicky podmienených ťažkostiach s otehotnením, nedostatku energie, vitality a chuti do života, depresii z nedostatku starostlivosti a intímnych dotykov, zlepšuje vzťah k sebe samému aj k partnerovi, zbavuje napätia a stresu, uvoľňuje svaly a podporuje krvný obeh.
Tantrická masáž je veľmi obľúbená aj medzi pármi, u ktorých podporuje vzájomnú príťažlivosť a dôveru a prináša novú inšpiráciu a poznanie.
Tantrická masáž a hygiena
Pri tantrické masáži je dôležitý pocit telesnej čistoty u prijímajúceho i dávajúceho. Každá naša masérna je teda vybavená sprchou či vaňou pre váš komfort.
Masér či masérka sa po každej masáži taktiež osprchuje a ruky ošetrí antibakteriálnym mydlom či gélom. Na želanie môže masérka na intímnu masáž použiť latexové rukavičky. U masáže prostaty sú rukavičky samozrejmosťou.

@ 2017 esol wordprss theme