Život bez peniazi

Viete si predstaviť , ako by vyzeralo , keby žijeme bez peniazi ? Možno by to vyzeralo , čudne , no vedeli by sme si poradiť.
» Peniaze ako platidlo používame každý deň. Vymieňame ich za to tovar , služby , alebo za hoci čo čo chcete a po čom túžite. Máme ich na svete už viac než tisíc rokov , a používať ich vie pomerne každý. Ale položme si otázku , čo ak by sme ich nemali , prežili by sme bez nich ? Vyzeralo by to úplne inak. Do práce by sme chodili prakticky tak či tak. Ale nedostavala by sme peniaze za odvedenú prácu ale naturálie. Naturálie môžu byť prakticky hoci čo . Napríklad zemiaky , jačmeň . kukurica a podobne.
kovové mince
 
» Malo by to aj niekoľko výhod . Samozrejme že nechcem nikoho uraziť ale Slovensko by nemalo takú vysokú hodnotu obezity ako máme v dnešnej dobe. Ak by sme teda vymieňali prácu za naturálie , nemali by sme žiadne supermarkety , obchody a iné predajne miesta . Len malé mini obchodíky v ktorých by sme vymieňali tovar alebo produkt za iný. Len si predstavte že by ste prišli do obchodu a chcete vymeniť kukuricu za tričko. Čo myslíte podarilo by sa Vám to ? Možno len vtedy keby sa nájde hlúpi predavač , ktorý na to skočí. Možno by nebudete veriť ale  v minulosti to tak fungovalo , a vymieňali si napríklad jedlo za nástroje alebo , jedlo za služby , a keď to fungovalo vtedy , mohlo by to aj dnes , a boli by sme šťastný že už nemusíme riešiť výšku nášho platu keďže by sme žiadny plat ani nepotrebovali.
papírové bankovky
 
» Dobre možno by to chcelo všetko ešte premyslieť keďže v minulosti sa nepredávali rôzne druhy mäsa , koláče , sladkosti a podobne. No peniaze budú vládnuť svetom stále , a vždy budú mocnejšie . ako život bez nich.  Ale musíme si zapamätať že peniaze nie sú všetko . Niektorý ľudia v dnešnej dobe nám práve ukazujú ako sa bez nich žije. A presne tu mám reálny príklad toho čo som chcel v tomto článku povedať a to že ak teda naozaj potrebujeme peniaze , sme zlými ľuďmi . lebo ten kto ich nepotrebuje dokáže pomôcť inému