Internet- napomáha k rozvoju služieb?

Pamätáte si ešte na služby poskytujúce napríklad takými videopožičovňami? Týchto podnikov čoraz viac postupne ubúda.

To isté platí aj o obchodoch s CD nosičmi.

Je to zapríčinené tým, že dnes má veľký počet občanov pripojenie k internetu a teda i k mnohým komerčným multimédiám.
nakupování hraček

Ruku na srdce. Ak je nepríjemné počasie a bojíte sa nudy, nie je nič jednoduchšie a pohodlnejšie ako si stiahnuť napríklad dobrý film. Však? Chcelo by sa vám ísť do mesta a utrácať peniaze za originálky, pričom tieto médiá máte k dispozícii zdarma na webe? Nemusíte ísť do daždivého počasia, neutratíte ani cent a pritom sa zabavíte. To všetko vďaka službám, ktoré nám poskytuje internet. Takto uvažujem aj ja a asi aj väčšina z vás. Na druhej strane je však pravda, že tú originálku si viacej vážime.

        Ale dôležitým faktom však zostáva, že veľká väčšina uprednostňuje sťahovanie súborov online a teda tieto podniky typu videopožičovní majú dnes podstatne menej zákazníkov. Časom nám možno začnú chýbať, ale bude sa jednať už len o nostalgický, romantický pocit. Popravde povedané- tieto služby už nepotrebujeme.

Internet nám však poskytuje i služby spojené s online nakupovaním. Toto nakupovanie sa vo veľkej väčšine nezaobíde bez kuriérov. V nedávnej dobe, kedy bola platidlom Koruna a nákup cez internet využívali poväčšinou len súkromné podniky, túto službu kuriérov využívalo o dosť menej ľudí. Ak ste zákazníkovi povedali, že za donášku domov zaplatí 120 Korún, radšej si tovar nejako odniesol sám. No doba a kurz sa zmenili. Dnes má každý moderný človek každý tovar na dlani vďaka e- shopom. 4 Eurá už nemajú nejakú extra váhu. Už sme ochotní tie 4 Eurá obetovať, len nech nám príde náš vysnívaný tovar. Zvlášť z veľkej vzdialenosti sa to v podstate aj dosť oplatí a služby kuriérov sú väčšinou spoľahlivé a rýchle, pričom nám stačí iba otvoriť dvere a peňaženku.
spojeno sítí

        Teda si myslím, že internet ožobračil podniky, ktoré nám poskytujú služby v podobe kultúry a médií, no na druhej strane dáva zarobiť donáškovým službám a začínajúce podniky majú jednoduchší prístup k tovaru.

Ak spomínam kultúru, dnes existujú e- knihy. Môžeme si ich hocikedy za menší poplatok stiahnuť. Vyjde to lacnejšie a e- knihy máme o chvíľku v našom zariadení. No na druhej strane môže hroziť zánik kníhkupectiev a služieb spojených s knižnicou.