Záber webkamery sa zobrazí priamo cez Youtube

V poslednom období si môžeme všimnúť, ako najznámejšie weby inovujú ponuky svojich služieb. Snažia sa byť čoraz prehľadnejšie, praktickejšie, ale predovšetkým inovovanejšie. Zmeny a inovácie totiž prichádzajú aj na strane konkurenčných stránok a každý z najznámejších webov sa snaží byť jednoznačným víťazom. Dnes sme dokonca svedkami toho, ako Youtube pridáva služby k sociálnej komunikácii  a Facebook naopak poskytuje služby spojené s pozeraním videí. Akoby sa každá zo stránok snažila byť dominantnou v každom jednom obore. V tomto článku však venujem pozornosť predovšetkým stránke Youtube a novej službe, ktorá svojim praktickým ovládaním, ale predovšetkým funkciou určite mnohých užívateľov poteší. Hlavne tých, ktorí často využívajú webkameru.

webkamera

Youtube je dlhé roky známy predovšetkým ako slobodný a bezplatný web, na ktorom užívatelia z celého sveta zdieľajú svoje videá. S nástupom dnešnej doby a novej formy vysielania v podobe stream, všetky známe weby venujú snahu predovšetkým zdokonaľovaniu tejto časti inovácie. Pozadu v tomto obore rozhodne nezaostáva ani Youtube, svojim návštevníkom po novom poskytuje jednoduchšiu cestu ako streamovať, teda vysielať svoje video priamo z webkamery. Bez inštalácií, konvertovania, pridávania súborov či nutnosti využita softvéru môže bežný užívateľ vysielať live. Obraz na webkamere bude priamo totožný s videom na Youtube, teda bude vysielať priamo naživo, bez nutnosti ďalších úprav či vkladania video súboru.

film)

Funkcia s možnosťou Go Live má byť kompatibilná najskôr s prehľadávačom Google Chrome, v opačnom prípade sa k možnosti dostaneme vyhľadaním výrazu youtube/webcam. Následne budete informovaní, že Youtube najskôr overí váš účet, preverí telefónne  číslo, no a do 24 hodín získate prístup k vášmu osobnému streamovaciemu kanálu. Obsah videí je už len na vás, každopádne budete môcť vysielať priamo naživo.