Youtube a paranormálne videá

Na najznámejšej a najpopulárnejšej stránke, na ktorej zdieľame videá s názvom Youtube, už strašidelná videá a „reálne“ zábery duchov nie sú žiadnou novinkou. No i stále nás určitým spôsobom priťahujú. Môže za to naša zvedavosť a je dokázané, že človek sa rád bojí. Hororové filmy a tieto videá sú takisto formou zábavy a odpočinku i keď to môže vyznieť absurdne. V tomto článku sa však chcem bližšie venovať téme, či sa jedná o reálne zábery alebo len podvod na štýl Blair Witch.
lovci duchů

Pravda alebo Fake?

        Anglické slovíčko „fake“ nepoužívame len pre označenie napodobnenín ale používame ho i pri tejto téme, kedy ním označujeme „nepravé“ videá, teda také, ktoré boli upravované a skrátka sú nereálnym podvodom.
 

figurky duchů
Youtube v poslednej dobe zaplavilo množstvo videí s takouto a podobnou tématikou, kedy práve u týchto posledných videí sa jedná  o očividný fake. Množstvo takýchto nových videí pridáva používateľ s názvom ScaryVideos. Nemôžem si pomôcť, ale o jeho videách si myslím, že sa jedná o fake.

V mnohých týchto dvojminútových videách vidíme len akúsi siluetu „ducha“. V dnešnej dobe, plnej videokamier a softvéru na úpravu obrázku i videí mám tušenie, že práve tento softvér používa i dotyčný prispievateľ. Zakaždým sa síce jedná o iného „ducha“ ale princíp videí je rovnaký a moc ma nezaujal.
duch ve vlaku

Druhá vec, ktorá ma pri jeho príspevkoch napadne je, že videá pridáva príliš často a ide o „jeho“ zábery. No schválne, kto zachytí na kameru každý týždeň iného „ducha“? Takže, podľa mňa, týmto častým prispievaním nových príspevkov, ktoré už zaplavili Youtube sa len prezradil. Zrejme každý deň sedí za počítačom a pracuje na takýchto „výtvoroch“ pomocou softvéru.

        Nemyslite si ale, že som v tomto ohľade skeptik. Uchovalo sa mnoho videí, ktoré sú populárne už roky. Príspevok bol pridaný raz a odvtedy sa pozerá a odoberá až dodnes a to mnohými užívateľmi. V takomto prípade sa jedná o naozaj zaujímavé a diskutabilné videá, u ktorých, pravdupovediac, neviem triezvo posúdiť pravdu. Takéto videá ma vystrašia a zároveň zaujmú práve tým, že ich neviem vyvrátiť. Veľa takýchto príspevkov má nie len video podobu ale i podobu fotiek. Že by sa jednalo o skutočné zábery duchov?