Nové európske filmy, ktoré majú dušu

Dobrý film je synonymom zábavy a to pre všetky generácie. Ľudia sa takouto formou zabávajú už dlho a tento typ zábavy nie je cudzí nikomu. A práve preto si vyberám tému, akou sú filmy. Tie chytia za srdce každého. Sú rôzne, takisto ako aj ľudia. No každý si určite nájde ten pravý film, ktorý ho zaujme. Chcem sa s vami o túto zábavu podeliť aj ja a preto v stručnosti opíšem pár filmov, ktoré ma v poslednej dobe niečím zaujali a dúfam, že pobavia a zaujmú i vás.
ovladač a televize

Já, Daniel Blake

Ide o drámu, ktorá je však dosť drsná práve v tom, že poukazuje na reálne veci. Osud, aký zastihol hlavného hrdinu môže zo zo dňa na deň zastihnúť každého Európana.

Dej pojednáva o stolárovi, výrobcovi rakví. Túto prácu robí celý svoj život a má k nej vzťah, baví ho. Takýmto štýlom sa živil celý život, no jedného dňa dostal infarkt.  Po odvezení do nemocnice a následnom vyšetrení dostane písomné odporučenie, že musí s robotou na chvíľu prestať. Je teda povinný nahlásiť sa na úrad práce. Prvý problém nastáva  tom, že úrad je preplnený a jeho si nikto nevšimne. Tak príde druhý deň a ujme sa ho nervózna pracovníčka úradu. Následne sa stane väzňom, ktorý sa musí naučiť pracovať s počítačom a každý deň vybavovať nezmyselné podpisy. Jediné čo chcel, zotrvať chvíľu na úrade práce, kým sa bude môcť vrátiť k svojmu remeslu. Úrad sa však zachováva viac než nekompromisne, z čoho sa Danielov zdravotný stav akurát zhoršuje. Ako si poradí?
velký satelit

Fúsi

Fúsi je zavalitý a osamelý, skoro 40 ročný chlapík, ktorý je v práci šikanovaný, no i napriek tomu sa nevzdáva. Okolie ho nechápe, nikto nemá záujem ho spoznať. A práve v tom je tá chyba. Fúsi sa nezdá, no disponuje silným charakterom, vďaka ktorému je schopný mnohých vecí, čo mu môžu iní iba závidieť. Prejaví sa to v momente, kedy sa prvý krát zamiluje. No nečakajte žiadnu naivnú love story. Fúsi zostane využitý a to je poslednou kvapkou, no film dokonale opisuje to, aký môže byť človek vo vnútri krásny, i keď tak navonok nepôsobí.