Technogel

Moderné anatomické a prispôsobivé vankúše i podložky hlavy sa vyrábajú zo špeciálneho materiálu, akým je technogel albero.sk. Vďaka tomuto gélovému materiálu sa dokážu vankúše maximálne prispôsobiť polohe hlavy a chrbtice, čím zabezpečia pokojný, pohodlný spánok, bez bolestí krku a napätia, či už spíte na chrbte alebo na boku.

Technogel vankúš

Technogel je neškodlivý materiál, umožňujúci sa pomocou gélovej konzistencie adaptovať telu, najmä krku a hlave, a zároveň poskytovať pevnú podporu, aby neprišlo k seknutiu alebo nepríjemným bolestiam spôsobeným spánkom v nevhodnej pozícií. Gél dokáže akurátne rozložiť váhu tela tak, aby žiadna zo strán nebola príliš preťažená, čo by mohlo spôsobiť preležaniny na vankúši. Spánok v správnej polohe, na kvalitnom gélovom vankúši podporuje aj dobré prekrvenie tela, čo znamená, že sa nemusíte počas noci budiť s kŕčmi a ráno tak môžete začať svoj deň vyspaný do ružova. Okrem špeciálneho technogélu sa v prispôsobivých vankúšoch nachádza aj pamäťová pena, ktorá podobne ako v penových matracoch umožňuje, aby bol vankúš vzdušný a nedržala sa v ňom vlhkosť, pot, baktérie, prach a iné nečistoty.

Gélový vankúš

Tieto vankúše sú teda vhodné aj pre alergikov, prípadne ako zdravotnícke podložky pod hlavu, pretože sú vyrobené zo zdravotne nezávadných materiálov. Väčšina technogélových vankúšov má odnímateľný vrchný poťah, ktorý pôsobí ako ochrana a dá sa v prípade zašpinenia očistiť, či oprať. Výhodou gélových vankúšov sú aj ich vlastnosti regulácie tepla, čiže vám nikdy nebude príliš teplo alebo príliš veľká zima. Gélová štruktúra v teplejších mesiacoch príjemne chladí a v tých chladnejších zase hreje. Keď vás teda trápia ťažkosti s tým, že nikdy neviete nájsť dobrú polohu, zobúdzate sa s bolesťami krku, či hlavy alebo je vám chvíľami teplo a inokedy zase zima, mali by ste skúsiť technogélový vankúš, ktorý sa dá použiť nie len doma, ale je skvelým pomocníkom aj na cestách.