Najkvalitnejšie matrace SEGUM s pamäťovou penou

A takýto výber je poriadna fuška. Matrac určite nie je záležitosť, ktorú viete vybaviť od oka. Určite si uvedomujete, že si ho kupujete na dlhé obdobie, a ako veľmi bude vplývať na Váš oddych a celkovú pohodu a spokojnosť. Príliš tvrdý matrac chrbtici nevyhovuje preto, že na ňu kladie príliš veľký tlak. Jeho opak – príliš mäkký matrac je nevyhovujúci rovnako, pretože telo sa doň zaborí a nemá šancu na prirodzené držanie pri ležaní.

pamäťová pena

Absolútne najideálnejšou voľbou sú matrace s pamäťovou (memory) penou. Predstavujú vrchol komfortu a zabezpečia Vám spánok, po ktorom sa zobudíte svieži a oddýchnutí, pocit „dolámaného človeka“ pre Vás bude zrazu neznámy. Matrace s pamäťovou penou sú vyrobené viscoelastickej peny, ktorá sa prispôsobuje tvaru tela človeka na základe jeho hmotnosti a telesnej teploty, dokonalo ho kopírujú a tým zabezpečujú oporu celému telu presne podľa potreby. Rovnomerne rozkladá záťaž na hlavné tlakové body a napomáha k uvoľneniu svalstva. Ich ďalšou obrovskou výhodou je, že sú vzdušné a regulujú teplo – čo znamená vytváranie prostredia, ktoré baktérie či roztoče nemajú radi. Sú vyrobené z ľahkých a antialergických materiálov, dostupné v rôznych rozmeroch, majú dlhú životnosť a cenovo sú veľmi dostupné.

matrac s pamäťovou penou

Matrace s pamäťovou penou určite ocenia tí z Vás, ktorí majú alebo prekonali pohybové zdravotné problémy ale aj tí, ktorí sa im chcú vyhnúť. Čo sa týka starostlivosti, nijako špeciálne sa o ne starať netreba. Dôležité je vetranie miestnosti v ktorej spíme a pravidelné pranie snímateľného poťahu na matraci. Kvalita matraca z pamäťovej peny závisí od kvality samotnej pamäťovej peny, ktorá je daná hustotou a rýchlosťou návratu peny do pôvodného stavu pred stlačením. Matrace SEGUM vyrábame z pamäťovej peny najvyššej kvality, ktoré sú navyše cenovo dostupné, takže sa už viac nemusíte trápiť nočným prehadzovaním sa a uboleným ranným vstávaním.