Relaxačný pobyt zadarmo = domáci wellness


Časový plán
Našim vzorom  v starostlivosti o seba by mohli byť mačky. Tie sa svojmu telu starostlivo venujú a ošetrujú ho každý deň. Riadia sa svojim biorytmom, takže to je možno dôvod, prečo sa o nich hovorí, že majú deväť životov.
My, ženy, sa však na rozdiel od mačiek snažíme byť obetavé a prispôsobivé a tak sa denno – denne zmietame medzi povinnosťami a starosťami. Naše potreby tak idú, samozrejme, bokom. Povedzte si konečne dosť a zostavte si taký časový plán, aby v ňom ostala hodinka denne len pre vás!

wellnes
 
Dostatok spánku
Produkovaním hormónov počas spánku  ( napr. serotonínu, melatonínu)  sa naše telo dokáže uvoľniť a následne začne odpočívať. Predpokladom pokojného spánku je tichá, pozitívne vyžarujúca miestnosť bez elektronických spotrebičov a rušivých elementov. Začať môžete tým, že si byt rozdelíte na dennú a nočnú zónu. Kúpeľňa, predstavujúca SPA, by spolu so spálňou mala byť vo väčšej vzdialenosti od kuchyne a obývacej izby.Denné miestnosti sú zväčša otvorené priestory s veľkými presklenými stenami a zákonite aj množstvom svetla, na druhej strane miestnosti určené na spanie majú príjemné tlmené osvetlenie, pastelové farby, podstatne menej dekorácii a viac prírodných materiálov.

kočka
 
„Beauty sleeping“
Ženy ani netušia, že vlastne denne navštevujú terapeuta pre krásu, teda spánok. Maximálnemu efektu odpočinku na pleť môže pomôcť  maska na tvár a oči aplikovaná počas noci, s klinicky overenými technológiami redukcie vrások. Pleť  sa vám za to odvďačí pružnosťou a zdravým vzhľadom.
 
Voňavý večer
Výborným pomocníkom  pokojného spánku je vôňa levandule alebo kamilky, ktorú môžete nastriekať na vankúš alebo môže byť tiež vo forme sušených kvetov v látkovom vrecúšku, ktoré sa vkladajú pod vankúš. Predtým, ako zaspíte, vychutnajte si relaxačnú sprchu spojenú s masážou vašim obľúbeným olejom. Svojou konzistenciou jemne zahalí vaše telo do omamnej vône, počas noci zvláčni pokožku tela  a vy sa prebudíte svieža a oddýchnutá.
 
Relaxačný domov
Častá  únava chodidiel  aj celých nôh, tiež napätie krku a bolesti chrbta trápia z času načas každého z nás, preto šikovní fyzioterapeuti navrhli masážne pomôcky, ktoré nám môžu pomôcť stlmiť tieto bolesti. K tomu všetkému, teda k domácemu cvičeniu a masáži, si nezabudnite zapnúť príjemnú meditačnú hudbu  a zapáliť aromatickú sviečku na prečisteniu vzduchu.

cvičení
 
 
Základy domáceho wellness:
ü  cvičenie (joga, posilňovanie)
ü  spánkový reset
ü  regenerácia tela aj duše
ü  stlmenie bolesti
ü  zdravá strava a životný štýl
ü  liečba aromaterapiou
ü  skrášľovacie procedúry tváre a tela
ü  získanie rovnováhy a sebavedomia
ü  relax v spoločnosti priateliek