Adrenalínové športy, ktoré možno nepoznáte

·         Zjazd aktívnej sopky
Naozaj neuveriteľné, ale každoročne si prídu tisíce návštevníkov vychutnať túto netradičnú jazdu na čoraz známejšiu sopku Cerro Negro v Nikarague. Z vrcholu sa rútia rýchlosťou takmer 75 km/h a pod nohami majú len železnú dosku, vyhýbajúc sa ostrým kameňom padajúcim navôkol nich. Títo takzvaní „surferi“sú samozrejme vybavení prilbou, oranžovým odevom a ostatnými ochrannými prvkami potrebnými pre aspoň nejakú tú bezpečnosť.

skok
 

·         Bungee jumping s krokodílmi
Nudné a všedné skákanie z mostov na lanku už bohužiaľ nestačí – klasický bungee jumping už nespĺňal požiadavky pre adrenalínových nadšencov, a tak si vymysleli lepšiu zábavku. Ide o zoskok s prídavkom hladných krokodílov, ktoré plávajú v jazere. Jednoducho skočíte a s hladinou jazera vás delí možno milimeter. Je už na vás, či skúsite šťastie a odídete so všetkými končatinami.

zorbing

·         Jaskynné potápanie
Tento fascinujúci zážitok môžete zrealizovať aj u nás na Slovensku, ale nebude to také ľahké. Na potápanie v jaskyniach musíte najskôr absolvovať  špeciálny kurz vyžadujúci dlhodobú prípravu, a to fyzickú aj psychickú. Podmienkou vstupu do kurzu je samozrejme vek 18 rokov, lekárska prehliadka a výstroj k potápaniu. Za venovanú námahu máte možnosť vidieť nádherné krasové útvary skrývajúce sa pod hladinou vody ako aj množstvo živočíchov, ktoré jazerá v jaskyni ponúkajú.

útes

·         Zorbing
Zorbing alebo inak povedané zorbovanie je ďalší extrémny šport, pri ktorom sa spustíte vo veľkej plastovej guli, ktorá vo vnútri obsahuje menšiu – pre vás, dole kopcom. Svah je väčšinou prudký, dlhý asi 200 metrov, a vy sa v ňom neustále točíte 50 km/h až kým sa nedogúľate k cieľovej rovinke a guľa sa pomaly vplyvom rovného terénu nezastaví. Je možné skúsiť aj druhú variantu – hydrozorbing, kde ide o ten istý princíp s pridaním vody, takže si môžete vyskúšať aký by to bol pocit zavrieť sa do práčky na vysokých otáčkach. Mnoho ľudí by si pomyslelo, že sa v nej povracajú, ale opak je pravdou.
 
 
·         Hojdačka
Pravdaže nejde o tú klasickú, na ktorú je každý zvyknutý už od útleho veku. Táto unikátna atrakcia je založená na hojdačke, ktorá je síce vzhľadom obyčajná, ale je pevne upevnená väčšinou o strom, ktorý rastie blízko strmej úbočiny. Takže už len stačí zobrať so sebou odvážneho kamaráta, ktorý vás rozhojdá a vy si takto môžete užiť kúsok adrenalínu a navyše si popásť oči krásou prírody, ktorú máte približne 100 metrov pod sebou.