Coworking: nové kancelárske priestory na celom svete

Coworking je spoločná kancelária, ktorá spája ľudí s rôznymi profesiami pod jednou strechou. Coworking je silný trend, ktorý prevzal svet od roku 2005. Sú všade vo všetkých hlavných obchodných mestách ale sú obzvlášť populárne v hlavných mestách sveta, tj. v mestách, kde je prenájom miestnosti veľmi drahý. Ale nie je to len o peniazoch. Všetci obyvatelia Coworking hovoria o zvláštnej atmosfére, čo prispieva nielen k vzniku nových myšlienok ale tiež pomáha kvalitatívne zmeniť život.

prostory

Najobľúbenejšia sieť spolupracovníkov na svete je Hub.
Je to sieť spoločensky orientovaných spolupracovníkov. Nachádza sa vo všetkých hlavných mestách Európy, USA a dokonca aj v Afrike. Obyvatelia Hubu sú žartovne nazývaní sektári.

Ďalšou je sektor 5 vo Viedni.
Spoločnosť Coworking má vlastnú konferenčnú sálu, ktorá je 1,5-krát lacnejšia ako vlastný prenájom kancelárskych priestorov.
Existuje aj taká vec, ako je tematické coworking, ako napríklad odsek v New Yorku.

studio

 Jedná sa o špecializovanú miestnosť pre spisovateľov, ktorá je rozdelená na pracovnú oblasť, kde sa každý zhromažďuje na písanie a rekreačnú oblasť, kde si môžete oddýchnuť a počúvať svojich kolegov. Predtým to bola študentská ubytovňa ale nie tak dávno urobili krásnu rekonštrukciu, ktorá zmenila ubytovňu na módnu kanceláriu.

kanceláře

Ďalším coworkingom je RocketSpace v San Franciscu.
Jej cieľové publikum sú absolventi elitných podnikateľských inkubátorov. Toto miesto sa používa ako skúšobná zostava nového neuveriteľne technologického nábytku, takže čoskoro očakávame stolíky s použitím dotykových technológií a masážnych stoličiek.

O čom hovorí celý tento coworking boom? Skutočnosť, že tradičná organizácia pracovného času / priestoru ide na „skládku odpadu“ a coworking predstavuje len malý krok k prispôsobeniu sa efektívnejšej organizácii tvorivej práce.