Prichádza nový Mario, Beyond Good and Evil 2 a omnoho viac!

Fanúšikovia kultového videoherného titulu Beyond Good and Evil, ktorý pristál na obrazovkách Playstation 2, Xbox a počítačov s operačným systémom Windows v roku 2003, už ani nedúfali, že sa dočkajú nového, dlho sľubovaného, pokračovania. Pre tých, ktorý o titule počujú prvý raz – Beyond Good and Evil akčná adventúra, v ktorej budete sledovať príbeh Jade, investigatívnu reportérku a zároveň znalkyňu bojových umení. Jade pracuje s rebelskou skupinou, ktorá sa snaží objaviť globálnu konšpiráciu mimozemšťanov. Hra zožala veľký úspech a stala sa kultovým drahokamom. Všetci nedočkavo čakali na jeho pokračovanie, ktoré Ubisoft sľuboval už roky. Avšak okrem roku 2008, kedy Ubisoft ukázal pútavý trailer, sa ani lístoček nepohol. Trailer si okmažite získal pozornosť skalných fanúšikov hry. Po tejto dobrej správe však prišla dlhá doba čakania.

konzol

O projekte sa prestalo rozprávať a mnohí si mysleli, že už o ňom ani nikdy počuť nebudeme, že zapadol prachom. Avšak na E3 2017 sa dlhé čakanie môže konečne priblížiť ku svojmu neodvratnému koncu – na svojom E3 vystúpení Ubisoft predstavil CG trailer Beyond Good and Evil 2. Ten upútal zraky mnohých fanúšikov. Atmosféra hry vyzerala poniekiaľ pozmenená, ale napriek tomu verná posolstvu svojho kultového predchodcu. Ušiam fanúšikov Beyond Good and Evil znel aj upravený tón hry ako rajská hudba.

matio
 
Beyond Good and Evil 2 nebolo jediné predstavené pokračovanie obľúbenej hry, prípadne série. Nintendo nesklamalo a jeho nový prírastok do slávnej Mario série otočil mnoho hláv. Super Mario Odyssey je nádherná, i keď trochu čudná, otvorená hra zameraná aj na skúmania obrovského prostredia rozšíri zatiaľ úzky line-up hier na Nintendo Switch. Nintendo taktiež prisľúbilo dva nové tituly zo série Metroid a ďalšiu Pokémon hru.

ovladače

Na záver stačí len dodať, že na E3 si na svoje príjde asi každý hráč – rok čo rok je tu predstavených mnoho titulov rôznych žánrov a všetci si dokážu nájsť niečo, na čo sa môžu tešiť.