Letné líčenie

Už tu máme horúce leto a s tým súvisiace meniace sa líčenie a taktiež meniace sa vzory nechtov oproti jarným.
 
1. Make-up
Cez leto je potrebné tvár ošetrovať viac než inokedy, je vysušovaná a opálená. Preto je potrebné zvoliť jemný make-up alebo nepoužiť žiadny, by naša pleť netrpela. Upchávajú sa tak otvorené póry na tvári a môže sa tvoriť akné a čierne bodky a to nechceme. Chceme však zaujať leskom našich lícnych kostí, čo je tohtoročným trendom. Je tiež dobré používať fixačný sprej na make-up, keďže naša tvár sa tiež potí ako zvyšok tela a nechceme, aby sa nám make-up počas horúceho dňa rozmazal a urobil nám fľaky na tvári. 

dívka
 
2. Očné tiene
Čo sa týka letného líčenia očí, mali by sme zvoliť farby ako je ružová, kaki alebo zelená, ktoré sú hitom tohto leta nielen ako farby módnych odevov, ale aj v líčení. Zabudnite však na farebné ”kikirikí” líčenie očí, lebo by ste dnes boli len na smiech. Skôr siahnite po jemnej ružovej farbe a jej rôznych svetlejších odtieňoch, ktoré majú zvýrazniť ženskú prirodzenosť.
 
3. Očná linka
A čo sa zmenilo v používaní očnej linky? Dámy, dnes sa fantázii medze nekladú. Do kozmetického kufríka samozrejme nezabudnite dokúpiť linky na oči rôznych farieb – modrá, zelená, zlatá, ružová. Veľmi trendy je aj kombinácia rozličných farieb liniek. Očné viečko tak nemusíte zaťažovať tieňmi na oči. Menej odvážnejšie, nemusíte sa báť, tradičná čierna linka s rozmazaným efektom sa s obľubou používa aj toto leto.

make up
 
4. Nechty
Časťou tela, ktorú ukazujeme častejšie ako inokedy, sú práve nechty na nohách. Celú zimu sú skryté a práve pred letom by sme im mali venovať zvýšenú pozornosť, ak nechceme celé leto chodiť v ponožkách a teniskách. JAko by teda mali vyzerať nechty leta 2017? Čo sa týka nechtov na rukách, mali by sme zvoliť jemnú francúzsku manikúru, ktorá je základom alebo extravagantnejšie nechty v chrómových farbách, taktiež sú stále ”in” trblietky a kamienky, novinkou sú však metalické pásiky namiesto bielych ako v tradičnej francúzskej manikúre. Veľkým hitom sa stali nechty, v ktorých sú pod gélovou vrstvou umiestnené spomínané trblietky alebo kamienky, ktoré plávajú a presýpajú sa. Inšpirácie dostatok, čo poviete?
 
žena

5. Pery
A ešte sme nespomenuli pery. Bordová alebo šedá farba na perách je trendom stále, do tejto kategórie sa však vrátili aj lesky na pery. Pre toto leto sú však najvhodnejšie matné rúže v odtieňoch ružovej.
 
Tak, toto sú trendy v líčení leta 2017. Čoho sa však vyvarovať? Určite by sme mali zabudnúť na vysoko vykreslené obočie, prehnané kontúrovanie lícnych kostí a umelé riasy. Pamätajte, toto leto vládne prirodzená ženská krása!