Pohodlnosť, alebo moderný spôsob života?

Sme moderní ľudia a žijeme v modernom svete. Mali by sme sa podľa toho riadiť a správať? Nakupovanie cez internet ľudia prijali už ako súčasť života a je to pre nich bežné, že ak niečo chcú, prvé čo urobia je, že otvoria internet a do Googlu napíšu hľadanú vec, prehrabujú sa cez rôzne stránky a hľadajú najvýhodnejšiu cenu. Niektorí dokonca už zamieria na stránku, z ktorej objednávajú pravidelne a do piatich minút je objednávka vyhotovená. Na to všetko sme si už zvykli, hoci stále existujú veci, pri ktorých uprednostňujeme nákup priamo v obchodoch.

tabelt.jpg

Medzi možno nie až takú veľkú novinku patrí nákup potravín cez internet a tým nie je myslená objednávka pizze alebo uvarenej večere na počkanie. Myslí sa tým nákup bežných spotrebných potravín, ktoré používate dennodenne pri varení, či pečení. Niektoré obchodné reťazce už ponúkajú takúto možnosť, kedy si len jednoducho cez internet naplníte váš online košík potravinami, ktoré potrebujete a ktoré bežne kupujete do zásoby, zaplatíte a počkáte si na objednávku.
Niektorí ľudia samozrejme preferujú normálny osobný nákup potravín, čo je pochopiteľné. Takýto nákup cez internet má výhody, ale aj nevýhody. Nákup je rýchly, to znamená, že vám zaberie desať – pätnásť minút a ste vybavení. Nemusíte nikam chodiť, stáť v rade pri pokladni ani sa pretláčať preplnenými uličkami v supermarkete. Tiež nemusíte chodiť s nákupnými taškami po celom meste, či hľadať voľné miesto na parkovanie. Je to jednoducho rýchle a bezstarostné.

vánoční nákupy.jpg

Na druhej strane ale je veľkou nevýhodou to, že v skutočnosti neviete, aké potraviny vám obchod zašle. Ak patríte medzi puntičkárov, určite si chcete všetko prekontrolovať a váš nákup len tak nechcete zveriť do rúk cudzím ľuďom. Tiež sa vám možno na nákup čakať nechce, alebo si to nemôžete dovoliť, preto je pre vás výhodnejšie do obchodu priamo zájsť a nakúpiť si, čo potrebujete. Obe možnosti prinášajú výhody, či nevýhody, dôležité je si vybrať, alebo zvoliť zlatú strednú cestu a využívať striedavo obe možnosti.