Ako uspieť na prijímacej skúške na lekársku fakultu?

Je začiatok letných prázdnin a ty si tretiak na strednej škole, z ktorej chceš určite pokračovať na vysokú. Vybral si si ako svoju vysnívanú školu lekársku fakultu a chceš sa stať lekárom, no vieš, že pred tebou stojí obrovská priepasť plná povinností a hodín strávených nad knihami. To znie fajn. A pre teba možno ešte stále šokujúco. Bojíš sa danej predstavy, no hlavu hore! Pár správnych krokov, ani sa nenazdáš a na konci júna si budeš napokon vyberať fakultu, na ktorú nastúpiť. Prezradíme ako.


kniha.jpg

Pomocné piliere pomôžu.

Nie je ich jeden ani dva, sú rôzneho charakteru, no všetky ti vo viacerých rovinách pomáhajú ku konečnému dôsledku. Dostať sa na listinu prijatých. Začneme od najpodstatnejšieho: rodina a priatelia. Tí praví ťa nikdy neopustia, hoci toho budeš mať deň čo deň viac a pochopia, že tvoja obeta nie je večná a je nanajvýš potrebná. Zveriť sa so svojimi problémami a vyraziť si z času na čas na kávu nie je na škodu, práve naopak.

Doučovania. Nech ide už o fakultu bez alebo aj s testovnicami. Podstatná je tvoja práca. A neboj sa jej spraviť nadbytok, určite ju zužitkuješ. Neboj sa pýtať sa otázky ohľadom učiva. Maj chuť a odhodlanie obetovať sa pre svoju prácu. A doučovanie ťa pripraví, naladí na notu tej významnej udalosti.

myšlenka.jpg

Pracovať s časom je umenie.

A vedieť ako sa správne učiť je pravá múdrosť. Uvediem na príklade testovníc. Začať sa pripravovať po písomnej maturite a vravieť si, to hravo zvládneš je buď bláznovstvo alebo slová génia. Ak sa na to druhé necítite, odporúčam začať s prípravou čo najskôr. Učiť sa testovnicu po malých kúskoch a veľké hlty nechajte na nejaké prázdniny, ideálne vianočné. Stále si otázky opakujte. Nech vás žiadna na skúške neprekvapí. Nezháňajte si neviem aké drahé učebnice a knihy, nech vám je opora v učení práve odporúčaná literatúra, ktorú radím poznať aspoň na 85% tak dobre, ako samotné testovnice. Pretože každé slovíčko zaváži a ku koncu prípravy na margo odporúčam nielen preopakovať všetky základy, no zamerať sa aj na detaily.