K svojim vlasom sa nesprávajte macošsky, inak budete nosiť na hlave vrabčie hniezdo

Pohľad do zrkadla pri každodennej rannej úprave vlasov je niekedy ako za trest, povie si nejedna z nás. Hádam niet ženy na svete, ktorá by bola so svojou korunou krásy úplne spokojná. Kučeravé by sme radšej vymenili za rovné a krátke zasa rastú veľmi dlho, pretože túžime po hrive až po pás, no dočkať sa jej nevieme. Či už máte vlasy také alebo onaké, o každé je potrebné sa starať a venovať im náležitú pozornosť, len tak budú pôsobiť zdravo a pekne.
 Zaujímavý účes.jpg
Vyvarujte sa týchto chýb a budete mať ukážkovú hrivu.
 
1.Časté striedanie farby
Ženy sú už raz také, každá z nás raz za čas zatúži po radikálnej zmene, no nie každej sa tento experiment vydarí. Extrémne odlišnú farbu vlasov je ľahké dosiahnuť, no ak nie ste s výsledkom spokojná, vrátiť ich do pôvodného stavu je už trocha náročnejšie. Zmenu robte opatrne a radšej si zvoľte prirodzenejšie odtiene a na procedúry využívajte prírodné prostriedky, ktoré narobia menej škody. Napríklad na zosvetlenie je vhodná citrónová šťava, a naopak, ak chcete tmavší odtieň, pomôže vám káva.
2.Zbavte sa fénu
Umyté vlasy majú radi voľné sušenie bez použitia fénu, pretože horúci vzduch ich nadmerne vysušuje a potom dochádza k ich lámaniu či strate lesku. V lete uschnú rýchlo a v zime je dobré, ak ich zabalíte do mäkkého uteráka.Úprava vlasov v salóne.jpg
3. Umývanie každý deň nie je nutné
Každodenné umývanie vlasom neprospieva, keďže sú známe svojou samočistiacou schopnosťou, nie je to potrebné. Podporíte tým ich častejšie mastenie, pretože sa naruší rovnováha pokožky a začnú sa nadmerne tvoriť lupiny.
4.Vlasové doplnky zahoďte
Ozdoby vyzerajú výborne, no na druhej strane všetky nechávajú svoju stopu v podobe poškodených a polámaných vlasov. Ak už sa ich neviete vzdať, tak si vyberajte hrubé a mäkké gumičky, ktoré po vybratí nezanechávajú za sebou stopu.
5.Parfum na pokožku
Parfém môžete použiť spôsobom, že ho nastriekate na hrebeň a prečešte si ním svoju hrivu alebo si zopár kvapiek natrite na krk a pokožku za ušami. Každý pohyb hlavou uvoľní trocha príjemnej vône.
6.Sušte ich voľne
Večerné umývanie a následný spánok s mokrými vlasmi či fénovanie do postele sa vôbec neodporúča. Na tento úkon si nechajte dostatok času a doprajte im prirodzené vysušenie.