Nokia sa dostáva do vedenia

Návrat do histórie a v roku 2017
Nokia začala vyrábať svoje telefóny v roku 1980. V roku 1992 vyšiel prvý telefón od Nokie – 1011, a v tej dobe sa predalo viac ako sto miliónov kusov po celom svete. Na to vyšla ďalšia revolučná novinka Nokia 3310 a tá bola najpredávanejším telefónom vo svete. No ako prechádzala doba, bol nový operačným systém Android. Nokia však odmietla tento operačný systém zavádzať a chcela si ponechať operačný systém Sinbian a Microsoft Phone 7. Neskôr sa Nokia rozhodla že bude svoje telefóny predávať pod novou značkou a to Microsoft Lumia a neskôr len Lumia, a značka Nokia sa postupne strácala.
logo Nokia na budově

Súčasnosť
Od kedy sa Nokia premenovala na Lumiu značka Nokia sa pomalí strácala. No súčasnosti prichádza s novinkami, ktoré budú postupne objavovať a predávať aj na našom trhu. Tento rok bude revolučný pre Nokiu a spúšťa smartphoni ktoré stoja za kúpu.
Nokia sa vracia
Približne v roku 2016 sa Nokia rozhodla svoju značku predávať na trhu. Spustila sa prvá výroba a v roku 2017 sa začali predávať smartphoni s operačným systémom Android. Na trh prichádza aj znovu zrodená legenda Nokia 3310 v novej ale tradičnej podobe. Ale okrem legendárnej 3310 prichádzajú aj iné smartphoni od Nokie. Napríklad Nokia 3,5, 6. Momentálne tie smartphoni lákajú na celkom priaznivé ceny.
tlačítkový telefon

Nokia oproti iným konkurentom má tajné zbrane ktoré využíva, Hneď na začiatku uviedla na trh smartphoni ktoré sú vlajkové lode tejto a momentálne sa vyrovnala smartphonom iných konkurenčných značiek. Čí sa ale Nokia ustali na svetovom trhu sa ešte uvidí, no zatiaľ môžem povedať že sa jej darí. Momentálne sa predalo viac ako pol milióna kusov, a predaj stále prebieha. Nokia sa vybrala na správnu cestu, ale zatiaľ nemôžeme povedať o revolúcii, iba o znovu zrodenej značky ktorá mier vysoko na celosvetový trh.