Nokia sa dostáva do vedenia

Nokia sa dostáva do vedenia

/ 20.1.2020


Návrat do  histórie a v roku 2017
Nokia začala vyrábať svoje telefóny v roku 1980. V roku 1992 vyšiel prvý telefón od Nokie – 1011 , a v tej dobe sa predalo viac ako sto miliónov kusov po celom svete. Na to vyšla ďalšia revolučná novinka Nokia 3310 a tá bola najpredávanejším telefónom vo svete. No ako prechádzala doba , bol nový operačným systém Android. Nokia však odmietla tento operačný systém zavádzať a chcela si ponechať operačný systém Sinbian a Microsoft Phone 7. Neskôr sa Nokia rozhodla že bude svoje telefóny predávať pod novou značkou a to Microsoft Lumia a neskôr len Lumia , a značka Nokia sa postupne strácala.
logo Nokia na budově

Súčasnosť
Od kedy sa Nokia premenovala na Lumiu značka Nokia sa pomalí strácala. No súčasnosti prichádza s novinkami , ktoré budú postupne objavovať a predávať aj na našom trhu. Tento rok bude revolučný pre Nokiu a spúšťa smartphoni ktoré stoja za kúpu.
Nokia sa vracia
Približne v roku 2016 sa Nokia rozhodla svoju značku predávať na trhu . Spustila sa prvá výroba a v roku 2017 sa začali predávať smartphoni s operačným systémom Android . Na trh prichádza aj znovu zrodená legenda Nokia 3310 v novej ale  tradičnej podobe. https://dpmsystems.sk/nokia-opat-mieri-hore Ale okrem legendárnej 3310 prichádzajú aj iné smartphoni od Nokie. Napríklad Nokia 3 ,5 , 6. Momentálne tie smartphoni lákajú na celkom priaznivé ceny .
tlačítkový telefon

Nokia oproti iným konkurentom má tajné zbrane ktoré využíva, Hneď na začiatku uviedla na trh smartphoni ktoré sú vlajkové lode tejto  a momentálne sa vyrovnala smartphonom iných konkurenčných značiek. Čí sa ale Nokia ustali na svetovom trhu sa ešte uvidí , no zatiaľ môžem povedať že sa jej darí. Momentálne sa predalo viac ako pol milióna kusov , a predaj stále prebieha. Nokia sa vybrala na správnu cestu , ale zatiaľ nemôžeme povedať o revolúcii , iba o znovu zrodenej značky ktorá mier vysoko na celosvetový trh. 

@ 2017 esol wordprss theme