Zábava pri cestovaní

Keď ide človek na dlhú cestu, jediné, čo mu robí skutočný problém je, ako tam zájde. Keď idete vlakom, veľmi dobre viete, že tie cesty sú občas skutočne nekonečné. Neviete sa usadiť, neviete, čo by ste od samej radosti robili. Po čase vás už ani nebaví čítať si či počúvať hudbu, vnímate len monotónnosť tej cesty. A to ešte v podstate ani nič nie je. Oveľa horšie je, keď cestujete s malým dieťaťom. Vtedy je to naozaj hotový boj o to, kto tú cestu prežije a kto nie. Našťastie existuje množstvo hier, ktoré sa s nimi počas cestovania môžete zahrať. A nikdy neviete, možno, že zabavia aj vás.
plyšový slon
Kto to povedal?
Zahrajte sa na citáty. Vyberiete si nejakú známu hlášku z filmu, z rozprávky alebo jednoducho z obľúbenej knižky a vaše dieťa bude musieť uhádnuť, ktorá postava to povedala. Uvedieme malý príklad. „Kto povedal, kozliatka, kozliatka, otvorte vrátka?“ Buď dáte vášmu dieťaťu možnosti, alebo ho necháte, nech si potrápi hlavičku a nech to uhádne samo.
Kedy sme prešli kilometer?
Ak viete pozrieť na tachometer, necháte dieťa, nech háda, kedy ste prešli kilometer. Je to perfektné na odhad a uvidíte, ako rýchlo sa to naučia a že ich to zabaví na poriadne dlho. Stačí, keď vykríknu „Teraz!“, keď si budú myslieť, že ste ho prešli.
žabák na sněhu
Počítanie
Toto je veľmi dobré najmä na autá alebo aj na stromy. Vždy, keď uvidíte napríklad červené auto, musíte vykríknuť. Ten, ktorý ho prvý uvidí a vykríkne, si ho pripočíta. Vyhráva ten, kto bude mať na konte najviac áut, stromov alebo čohokoľvek.
Vymýšľanie príbehu
Zahrajte sa jedno slovo, takým spôsobom, že budete vytvárať príbeh. Každý vždy povie jedno slovo, najlepšie je, keď pôjdete rýchlo za sebou. Takýmto spôsobom vytvoríte naozaj vtipný príbeh pomocou jedného slova. Uvidíte, že sa v tom aj zamotáte, no hlavné je, že zabavíte seba, ale aj (a v prvom rade) svoje dieťa.