Istoty, majetok, budúcnosť

Človek sa snaží pracovať celý mesiac, aby bol pri jeho konci odmenený peniazmi. Niekto ich dostane viac, druhý menej, to je rôzne. Každopádne pre peniaze a ich vlastnenie celkovo platí, že sú stále v obehu. Už o týždeň budeme mať pravdepodobne o niečo menej, než v deň, kedy nám prišla výplata. Toto je nemenné a skrátka postihne to úplne každého. Peniaze sú nestále, sú stále v obehu.
moderní měna
Samozrejme mnohí myslia „na zadné vrátka“ a rozumným spôsobom si vždy určitú sumu odložia. Pretože človek nikdy nevie a je to príjmený pocit, kedy máme určitú finančnú istotu, aspoň trochu zabezpečenú budúcnosť. Veď neexistuje skoro ani deň, kedy by sme za niečo nezplatili. Nedávno som počul v TV novinách „optimistickú“ správu, ako reportér s nadšením hovoril, že cenami sa vyrovnávame bohatším štátom Eú.
To týmto sa pýšime? Zvýšovaním cien? To máme byť teraz na to ako národ hrdí a otvoriť si šampanské? No predsa v prvom rade sa musíme vyrovnať platmi, menšími poplatkami a až potom cenami!!! Takýmto štýlom, kedy sa zvyšuje predovšetkým cena a poplatky, nemôžeme vravieť o ekonomike, ktorá bude pre občanov nápomocná a prospešná!
Chcem tým naznačiť, že o peniaze ľahko a rýchlo môžeme prísť. No na druhej strane chceme mať finančne zabezpečenú budúcnosť a to v mnohých prípadoch nie len pre seba, ale aj potomstvo. Tak sa pýtam- Kam investovať, ak chceme istotu a väčší majetok?
pálení peněz
• Vieme, že peniaze sa dávajú do obehu. Lenže ak sa ich do obehu bude dávať čoraz viac, bude zostávať menej peňazí na tie „zadné vrátka“ a teda menej na finančné zabezpečenie svojej budúcnosti.
• Skúsime sa teda informovať, ako to funguje, pokiaľ chceme investovať do komodít? Aj tie súpajú a klesajú na cene, no každopádne tehly zlata či striebra do obehu nedávate. Už budú iba Vaše a hlavne, také zlato či striebro bude mať vyššiu finančnú hodnotu asi stále. Rozumne znie aj investícia do diamatov, či cenovo vzácnych starožitností.