Mužské vlastnosti, ktoré väčšina žien nenávidí

Všetci sme ľudia, ale zvykneme vravieť o tkzv. mužských a ženských vlastnostiach, hľadáme rozdiely, tvoríme stereotypy. Na druhej strane si ale popravde môžeme všimnúť, že niektoré vlastnosti sú naozaj typické pre jedno alebo druhé pohlave, no aj tak si myslím, že to nie je modelová ukážka presne každého muža a presne každej ženy. Ale určité zvyky sa prejavujú dosť často. Na niektoré z týchto vlastností sme možno hrdí a možno ich hľadáme, nakoľko sa od nás očakávajú, pretože sme toho alebo onoho pohlavia. Avšak je to správne? Niektoré tieto zvyko – vlastnosti môžu byť dosť odpudivé a liesť na nervy tým, ktorí majú to „štastie“ byť v našej spoločnosti. Muži majú svoje chyby, takisto aj ženy, no ako džentlmen sa pozriem na tie, ktoré sú údajne typické u mužov a hlavne, voči ktorým sú ženy údajne dosť citlivé a cítia voči nim skrytú, niekedy možno aj otvorenú averziu. Muži, tak sa skúsme na tieto vlastnosti pozrieť, možno sa nám ich podarí určitou mierou obmedziť, alebo sa im možno aj nadobro vyhnúť.

tváž

Detinskosť
Nie je to taká ojedinelá vlastnosť. Možno vás to prekvapí, ale veľa mužov by najradšej zostalo chlapcami, alebo sa s tým chlapcom vo svojej hlave ešte odmietli nadobro rozlúčiť. Utrácanie peňazí  za modely lietadiel, športových autíčok, videohry a rôzne chlapčenské koníčky, ale to je ešte ten lepší prípad. Horšie je, ak sa niektorí muži chovajú ako protivné deti, ktoré miesto toho, aby uznali svoju chybu, radšej svoju milú urazia necitlivým spôsobom, aby sa tak pozornosť nevenovala ich pochybeniu. Skutočný dospelý chlap si  dokáže priznať chybu a poučiť sa z nej, no a práve to u žien zaboduje.

„Skutek utek“
Áno, ženu môžeme zpočiatku okúzliť rečami o tom, aké máme plány, čo sme zažili, akí sme nebojácni a sveta skúsení hrdinovia. Ženu tieto reči nadchnú, ale aby bolo nadšenie skutočne platné, musí vidieť i skutky. Preto ak sme jej natárali nezmysly, zbytočne sme zvýšili jej nádej a očakávania. Bude ich očakávať v praxi a ako vieme, to už býva trochu ťažšie.

grimasa

Bordelár
Ako si ustelieš tak sa vyspíš, čo si si navaril, to si aj zjedz, najskôr si uprac pred vlastnými dverami,… my muži poriadku alebo bordelu venujeme vedľajší, takmer nepodstatný význam, ale ženy v ňom vidia náš charakter a kvality tak, ako dvojzmysly vo vyššie spomenutých vetách.