Dovolenka pri mori

Dnešná ponuka cestovných kancelárií je bohatá a ponúka mnoho možností za vycestovaním na dovolenku. Je už len na vás, ktorú destináciu zvolíte. Ak patríte k fanúšikom exotiky vycestujte do Thajska, ak ste skôr za bližšie destinácie vycestujte do dobre známeho Chorvátska.

pláž

Thajsko
Príjemne teplé more s peknými piesočnatými plážami s nádychom exotiky a príjemným podnebím so stálym počasím je ideálnym miestom pre vašu letnú dovolenku. Letoviská v Thajsku ponúkajú množstvo služieb medzi ktoré určite patrí všade známa thajská masáž, ktorá vám len spríjemní pobyt na dovolenke. Tamojšie pláže sa pýšia čistotou a voda v mori je priezračne čistá s nádychom zelenej farby. V okolí letoviska sa uskutočňujú výletné plavby na lodi, ktoré sú ideálnym spôsobom ako si spestriť dovolenku. Thajsko má zaujímavú kuchyňu plnú chutí a ostrosti. Hlad teda nehrozí.

Chorvátsko
Všetkým dobre známe a často prezývané slovenské more. Každý tam už bol, každý ho už videl. Aj takto sa hovorí o známom, ale za to stále obľúbenom Chorvátsku, ktoré ponúka skvelú dovolenku pre vás a vašu rodinu. Letovisko si Slováci obľúbili aj kvôli geografickej polohe. Cestou autom sa tam dostanete približne za 12 hodín jazdy. Cesty sú kvalitné a diaľnice vedú cez celé Chorvátsko. Ceny sú tam prijateľné a nie je problém sa dohovoriť, keďže chorvátsky jazyk je ľahko zrozumiteľný. Jadranské more je príjemne teplé, počasie tu zvykne byť stále a je to tak vynikajúce miesto na letnú dovolenku.

maledivy

Samotné hlavné mesto Chorvátska zasa ponúka množstvo kultúrnych pamiatok, čiže ak by sa vám stalo, že počasie nebude podľa vašich predstáv, môžete čas využiť na spoznávanie histórie tej to blízkej krajiny. Chorvátska kuchyňa je typická pre prímorské oblasti, v ktorej prevládajú ryby a zdravý olivový olej. Mnoho reštaurácií ponúka kvalitné jedlo, za ktoré zaplatíte približne rovnako ako by ste zaplatili na Slovensku.