JESENNÉ RADOSTI

Názory na jeseň sú rôzne. Sú ľudia, ktorí si po letných horúčavách chladnejšie počasie užívajú. Tešia sa z farebnosti prírody, zo zberania húb a úrod a z mnohých iných činností, ktoré sa spájajú výlučne z jeseňou. A potom sú tu tí, pre ktorých začína dlhé obdobie neustále studených rúk a nosov, negatívnej nálady a dažďa. Síce sa skôr prikláňam k druhej skupine ľudí, som presvedčená, že veľkú rolu v tom aj tak zohráva prístup a uhol pohľadu. Keď totiž hľadáme na veciach pozitíva, tak to môže veľmi dobrým smerom zmeniť naše vnímanie danej veci.

podzim

Napriek tomu, že vonku je chladnejšie tak stále je dosť možností čo sa dá robiť. Tu je pár možností:

1.       púšťanie šarkanov – veterné počasie môže predsa len byť na niečo dobré. Je to naozaj zábavná činnosť nie len pre deti, ale taktiež je to aj skvelý tip na rande pre páry, ktoré si rady zaspomínajú na detské časy a chcú zažiť trochu infantilnej zábavy.

2.       pozeranie filmov/seriálov – uznávam, táto možnosť nie je veľmi kreatívna. Uznajte však, že máločo je v tomto období a počasí lepšie ako sa zabaliť do teplej deky, uvariť si čaj a pustiť  si svoj obľúbený seriál či film prípadne nájsť niečo nové a pozerať a pozerať a pozerať…

3.       indoorove aktivity – a to viac alebo menej športové. Bedminton, stolný tenis, halový futbal, posilňovňa, ale aj laser games, strašidelné domy a iné rôzne atrakcie. Ponuky sú v tejto dobe naozaj rôznorodé, stačí si len vybrať.

dýně

4.       práce na záhrade – pre niekoho utrpenie, pre iného oddych. Jablká, orechy, hrozno, mrkva, petržlen, cibuľa a veľa inej rozličnej zeleniny a ovocia sa z polí a sadov zberá práve v jeseni. Uznajte, je to tak zvláštne potešujúce pozberať tie plodiny z vlastnej záhradky a potom ich zužitkovať.
Toto je len malý výber toho ako sa zabaviť či zrelaxovať počas takého, na pohľad možno depresívneho, obdobia akým jeseň určite je.