Cappadocia, fantastická dovolenka v Turecku

Na prvý pohľad môže Cappadocia pôsobiť ako kulisy zo sci-fi filmu, avšak je to unikátna kombinácia skál a kopcov. Mäkká textúra hornín im dáva hladký vzhľad, ktorý vytvára ilúziu piesočných dún pri pohľade zhora v niektorých oblastiach. Cappadocia je nekonečným zdrojom zaujímavostí pre tých, ktorí sa tam dostanú.

horké balony
 
Cappadocia nie je zaujímavá iba na pohľad. Tí, ktorí majú záujem o históriu, môžu navštíviť múzeum v prírode Goreme, kde môžu študovať pamiatky staršie ako 10 storočí. Počas byzantských čias v 11. storočí bolo toto miesto kláštorom. Počas nasledujúcich desaťročí tu žili rôzne skupiny mníchov. V 12. storočí bola časť miesta navrhnutá tak, aby slúžila svätcovi patróna Azize Barbara Sapeli. Cappadocia bola domovom svätého Nina, osvietenca z Gruzínska. Pravdepodobne aj rodina svätého Juraja pochádza z Cappadocie. Títo kresťanskí svätí 4. storočia sú uctievaní takmer vo všetkých kresťanských cirkvách, čo robí Cappadocciu obľúbeným pútnickým miestom. Dnes je múzeum Goreme dobre známym cestovateľským cieľom, na ktorého preskúmanie potrebujete niekoľko hodín.
  
turecko

Mnoho turistov navštevuje Cappadociu, aby sa preleteli vzdušným balónom. Vzdušné prúdy zaručujú bezpečnosť, a komfort cestujúcich zabezpečujú inštruktori. Čas strávený desiatky metrov nad zemou je neoceniteľný. Kopce, špicaté skaly v kombinácii s odtieňmi zelenej a hnedej, horiaci červený západ slnka na obzore vytvárajú rozprávkovú krajinu.
 
V tejto neuveriteľnej lokalite sa nachádza dokonca aj unikátne pamiatky pod zemou! Podzemné mesto Derinkuyu, ktoré sa nachádza na hĺbke viac ako 60 metrov, má dostatok miestností, aby sa tam zmestilo 20 000 ľudí spolu s jedlom a batožinou. Najstaršie izby boli postavené už v 8. storočí  pred našim letopočtom, a odvtedy sú dobre zachované. Pôsobivá história tohto podzemného mesta a jeho architektúra poskytujú návštevníkom neuveriteľný zážitok cestovania v čase.

skály
 
Cappadocia je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú dovolenku plnú kultúry, histórie, architektonických zázrakov a predovšetkým nezabudnuteľných výhľadov. Či už je to relaxácia, zábava, vzrušenie alebo učenie nových vecí, je to jedno z mála miest v Turecku, ktoré má všetko.