Hliníkové pergoly.

Ľudia pri projektovaní a následnej výstavbe rodinných domov často nemyslia na niektoré stavebné prvky, ktorých absencia pri užívaní stavby sa ukáže ako problém. Tieto problémy sa môžu týkať neprekrytej terasy alebo neprekrytých priestorov pred vstupnými dverami do domu. Užívanie týchto plôch výrazne obmedzujú slnko a dážď, čím sa obyvateľom domu znižuje ich užívateľský komfort a celkový dojem z bývania.

pergola hlinikova

Vtedy prichádzajú do úvahy rôzne možnosti riešenia, ako chýbajúcu pergolu zhotoviť. V minulosti sa najčastejšie na podobné striešky používali materiály ako drevo alebo železné profily. Nastávali tu však problémy s údržbou a častokrát takéto doplnky výrazne znižovali estetický dojem celej stavby. Časom pribudli modernejšie riešenia ako sú rôzne vysúvacie markízy, kde však nastávali vážne problémy s vetrom. Stávalo sa často, že markízu prekrývajúcu terasu odniesol vietor a majiteľovi tak vznikli vážne škody.

pergola solid

Dnes sú asi najvhodnejšou a najmodernejšou ochranou pred nepriaznivým počasím hliníkové pergoly, ktoré svojim užívateľom prinášajú množstvo výhod. Najväčšou výhodou týchto pergol je ich bezúdržbovosť. Ak to porovnáme s pergolami zhotovenými z dreva alebo zváraných železných profilov, je to obrovský posun pre užívateľa pergoly. Úplne tu postačuje raz za čas poutierať z hliníkových profilov prach a pergola je vždy ako nová a pôsobí sviežo. V porovnaní s výsuvnými markízami hliníkové riešenie ponúka dokonalú stabilitu a funkčnosť. Nehrozí tu nepríjemné zasúvanie a vysúvanie tieniacej strechy a zároveň odpadávajú obavy pred silným vetrom. Tieto pergoly navyše pôsobia štýlovo, moderne a dokonale zapadnú do prostredia aj pri starších stavbách. Priestor vypĺňajú nenásilne a esteticky, čím len zvýrazňujú príjemný dojem z rodinného domu a jeho záhrady alebo terasy. Špičkovú kvalitu dnes ponúkajú hliníkové pergoly solid, ktoré zatienia veľké aj malé terasy, kde zaiste oceníte aj množstvo farebných odtieňov ponúkaných konštrukcií.