História vyhľadávačov

          Dnes sú Google a iné vyhľadávacie nástroje inteligentnejšie, ako kedykoľvek predtým – používajú strojové učenie, ktoré pomáhajú spracovávať a klasifikovať informácie a dokážu porozumieť prírodným ľudským prejavom. Internet však nebol vždy taký ľahký na vyhľadávanie. Bolo to obdobie, keď ste museli vedieť presné znenie názvu webových stránok, aby ste to našli, výsledky vyhľadávania boli často plné nevyžiadanej pošty a získavanie nového obsahu indexovaného vyhľadávacími nástrojmi mohlo trvať týždne. Vyhľadávače sa určite zmenili. Výsledky sú dosť presné a predstavujú vám cenné informačné informácie uprostred obrovskej informačnej databázy. Z vylepšení webových vyhľadávačov a kategorizácie a indexovania webu, až po zavedenie nových protokolov, ako je napríklad robots.txt, aby správcovia webových stránok ovládali to, čo webové stránky indexovo prehľadávajú, až po zavedenie hlasového vyhľadávania.

internet
 
História najpopulárnejšieho vyhľadávača Google.
           Jedinečný a zdokonaľovací algoritmus spoločnosti Google z neho robí jeden z najpopulárnejších vyhľadávačov všetkých čias. Ďalšie vyhľadávacie nástroje majú ťažké obdobie, ktoré zodpovedá algoritmu relevantnosti, ktorý spoločnosť Google vytvorila tým, že preskúmala množstvo faktorov, ako sú sociálne médiá, čerstvý obsah atď. Google sa objavil na scéne vyhľadávačov v roku 1996. Google bol jedinečný, pretože zaradil stránky podľa notácie, v ktorej sa zmienka o jednej stránke na inej webovej stránke stal hlasovaním v prospech tejto stránky.

vyhledávač

To bolo niečo, čo vyhľadávače spoločnosti Google tiež začala posudzovať stránky podľa autorít. Históriu vyhľadávania Google je možné prehliadnuť,ak sa pozriete na vývojové trendy domovskej stránky Google v priebehu rokov. Je pozoruhodné vidieť, ako kedysi bol základný a primitívny najpopulárnejší vyhľadávací nástroj.