Niekoľko spôsobov ako rozvoňať váš domov

Poznáte to, príde k vám návšteva a doslova hľadá nedostatky vášho domova. Ak nenájde nič iné, môže sa sťažovať dokonca aj na vzduch prúdiaci vašim príbytkom. Detail, poviete si, no nie je to celkom tak. Vôňa, ktorú doma máte je veľmi dôležitá nielen pre prieberčivých návštevníkov, ale aj pre vás a vaše pohodlie. Je vedecky dokázané, že naše prostredie na nás vplýva a čuchový zmysel je jeden z evolučne najstarších. Vďaka tomu nás ovplyvňuje na veľmi hlbokej úrovni. Príjemná vôňa môže mať pozitívny vplyv na vaše kognitívne funkcie, môže mať ukľudňujúce a antistresové účinky a celkovo je veľmi príjemná, vytvárajúc zaujímavú atmosféru. V tomto článku vám chceme predstaviť niekoľko jednoduchých spôsobov ako si rozvoňať svoje obydlie tak, aby ste sa v ňom vždy cítili skvele, nech už vás príde navštíviť ktokoľvek. Tu je náš zoznam:

směr

1.       Varte na malom plameni voňavé ingrediencie– Voňavé veci, variace sa na pomalom plameni zásobujú celý priestor neodolateľnou vôňou. Skúste korenenú kávu, škoricu a kôru citrusov alebo aromatické bylinky.

2.       Vyrobte si osviežovať vzduchu– Syntetické osviežovače vzduchu používajte len ak nemáte inú možnosť. Niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, napr. levanduľového, a trochu sódy bikarbóny bude fungovať omnoho lepšie a zdravšie.

kuchyně

3.       Vyrobte si gelový osviežovať vzduchu – Poznáte tie moderné gelové osviežovače vzduchu ? Oveľa lepšiu verziu dokážete vyrobiť sami. Stačí vám na to esenciálny olej, želatína, voda a sklo od zaváraniny.  Takýto osviežovač môžete dokonca ozdobiť a tým mu pridať na dekoratívnej hodnote.

domek

4.       Voňavé koberce ! – Koberce môžu byť achilovou pätou vášho obydlia, keď sa bavíme o nepríjemných pachoch. Platí to najmä ak máte štvornohých miláčikov. Koberce dokážu nasať pach a nepustiť. To je aj dobrá vlastnosť. Použite trochu sódy a esenciálneho oleja, aplikujte to na koberec, a asi po dvadsiatich minútach starostlivo povysávajte. Váš koberec vám za to bude vďačný.