Najdrahšie veci vážiace iba 1 gram


Jeden gram , pre niekoho to môže byť zanedbateľné množstvo , no verte keby ste mali jeden gram najdrahšej látky na svete okamžite by ste sa stali stým najväčším boháčom na svete. Čo sa tam nachádza ? Na to sa pozrieme v tomto člnku .

5.miesto : Sa umiestnil prvok z názvom Tricilium. Je možné že ste nikdy o ňom nepočuli , tak si skratke o ňom povieme. Je to radiotop vodíka  a stretávame sa sním častejšie než by ste si mohli myslieť. Nájdete ho vo svojich hodinkách ale aj v nadpisoch označujúcich východ . Používa sa ako zdroj jemného svetla. Životnosť takého to osvetlenia zvislosti od Tricilia až 15 rokov. Ale teraz poďme úplne na to najdôležitejšie a to je cena. Za jeden gram Tricilia zaplatíte až 27.600€

diamant

4.miesto : O jednu priečku vyššie sa umiestnil asi neznámejší klenot a nie je to nič iné ako diamant. Najdrahší  diamant ktorý sa kedy predal je Pink Star teda po našom ružová hviezda. Cena tohto Juhoafrického klenotu z roku 2013 sa dostala až na hodnotu piatich miliónov eur za jeden gram .

3.miesto : Čo sa teda umiestnilo na 3 mieste ? Pre niekoho to môže byť prekvapenie nejedná sa ani o vzácni diamant ani o prvok ale o známku. Áno,  čítate dobre. Na tretej priečke sa umiestnila poštová známka .No pozor , nie len taká hoci aká ale tá najdrahšia poštová známka. Táto poštová známka bola predaná za necelých 6.6 milióna eur.

2.miesto : Keď Vám príde 6,6 milióna eur veľa tak si počkajte na toto , pretože prvok ktorý sa umiestnil na druhej priečke je skoro 4 krát drahší a o čo sa jedna , Možno Vám to nič nehovorí , ale jedna sa o prvok z názvom Califorium,. Tento vzácny kov môže byť použitý na pohon jadrových reaktorov , a navyše dokáže liečiť niektoré tipy rakoviny a za jeden gram si zaplatíte až 25 miliónov eur. Zdá sa Vám to veľa ? No pozor je tu ešte jedna látka ktorá je oveľa , oveľa drahšia.

východ

1.miesto : Tak a dostali sme sa na prvú priečku , sa umiestnila antihmota. V roku 1999 NASA tvrdila že výroba antivodíka stojí 62.5 biliónov dolárov . Antihmota je najväčším zdrojom energie a len jedna kvapka by dokázala zásobovať Bratislavu elektrinu  jeden deň.