Čo potrebujete vedieť pred tým ako si kúpite ojazdené auto?

Keď kupujete ojazdené auto, je v stávke veľa peňazí – a posledná vec, ktorú chcete urobiť, je utrácať veľa peňazí a skončiť s nespoľahlivým vozidlom. Práve kvôli tomu vám ponúkame niekoľko tipov ako postupovať pri kúpe ojazdeného auta
muž a auto.
Rodinné alebo športové?
Predtým, než vstúpite do ,,showroomu“ je dôležité, aby ste vedeli, čo chcete od svojho auta. Hľadáte niečo nenápadné alebo extravaganciu? Praktickosť alebo zábavu? Potrebujete dostatok priestoru na detské autosedačky alebo vám stačí malé dvojmiestne auto? Rozhodnite sa, ktoré funkcie sú pre vás dôležité. Je vaše srdce nastavené na luxusný kožený interiér? Viete spraviť kompromis?  
Nezabudnite na prevádzkové náklady pri kúpe ojazdeného auta
Zamyslite sa, koľko ste ochotný minúť na údržbu, poistenie a pohonné hmoty – a potom zistite, do akej miery budú pravdepodobne tieto náklady závisieť v závislosti od toho, ktoré auto zakúpite.
koupě auta
Revízia výskumu
Ako náhle ste zúžili svoje vyhľadávanie na typ auta, pozrite sa na recenzie a niekoľko webových stránok, ktoré sa týkajú predaja áut.
Vyberte predajcu
Súkromný nákup vám môže ušetriť poriadnu sumu, pretože sa jedná o rýchly predaj a náklady na lesklý ,,showroom“ nebudú zohľadnené v cene. Najväčšie riziko však prináša súkromný predaj.
Ak máte záujem o kúpu ojazdeného automobilu súkromne, je tu niekoľko tipov, aby ste sa uistili, že zostanete v bezpečí a skončíte s dobrým riešením:
1.       Choďte sa pozrieť na vozidlo v priebehu dňa a za dobrého počasia, aby ste mohli hľadať škrabance, hrdzu, nerovnomerné lakovanie, ktoré by mohlo skrývať ďalšie problémy.
2.       Vždy sa stretnite niekde bezpečne, nechoďte sami.
3.       Ak si nie ste istý tým, čo hľadáte, vezmite si niekoho, kto vám môže poskytnúť dobrú radu.
4.       Požiadajte o kompletnú servisnú históriu, vyhľadajte príznaky opakujúcich sa porúch a požiadajte o dôkaz vlastníctva.
Nákup od predajcu stojí viac, ale často ste chránený zárukou a auto skontroluje. Vyberte si firmu s dobrou povesťou, alebo prejdite na odporúčanie priateľa.
placení kartou
Vyjednávajte!
Nebojte sa vyjednávať s predajcom. Nezabudnite: Ste tu, aby ste sa dohodli. Nejdete za priateľom, takže sa nebojte žiadať o to, čo chcete.