Zrkadielko, povedz že mi…?

Ruku na srdce, milé dámy. Ktorá z nás nestrávi ráno a večer pred zrkadlom dosť času? Ráno sa snažíme vytvoriť zo seba čo najlepšie vyzerajúce stvorenie bez kruhov pod očami, vrások a aspoň trošku sa skrášliť pomocou skvelého vynálezu, akým je dekoratívna kozmetika a večer sa zasa snažíme očistiť našu unavenú pleť a dožičiť jej aspoň trošku odpočinku. Nerátame, koľkokrát sa do zrkadla pozrieme počas dňa. Je to prirodzené. Každá z nás chce vyzerať čo najlepšie, páčiť sa sebe, svojmu okoliu, partnerovi a snažíme sa preto urobiť všetko, aby sme boli „k svetu“.  Často si ale mnohé ženy ani neuvedomujú, ako svojej pleti škodia v úmysle, že jej chcú vlastne pomôcť. Nedostatočná, ale ani prílišná snaha zostať večne mladá nám môže byť skôr na škodu ako na úžitok.
upřímný pohled ženy
Naša tvár je odrazom toho, čo zažívame. Ak sa radi smejeme, prezradia to drobučké vrásky okolo našich úst, ak sa trápime, ukážu sa často nepekné vrásky na čele. Pokožka na tvári vyzerá jasnejšie a mladšie, ak sa cítime dobre a sme v pohode, no ak máme starosti, tiež sa to odzrkadlí na našej tvári. Preto by sme jej mali venovať dostatok správnej starostlivosti, ktorá nám zabezpečí, že budeme vyzerať a cítiť sa čo najdlhšie mlado a krásne.
 
Kde teda robíme chyby?
·         nedostatočné očistenie– ak si milé dámy myslíme, že nám na očistenie make-upu a ostatných nečistôt, ktoré sa nám počas dňa na tvári zachytili stačí obyčajná voda, je to veľký omyl. Voda možno zvládne vonkajšie nečistoty, ale určite si netrúfne na to, čo sa nám na dostalo do pórov na tvári. Potrebné je preto používať adekvátnu kozmetiku a prípravky, ktoré nám pomôžu dostatočne večer pleť odlíčiť a dopriať jej tak zaslúžený odpočinok. Ísť spať neodlíčená by pre každú ženu malo byť tabu.

·         drsné zaobchádzanie– medzi časté chyby, ktoré pri starostlivosti o svoju pleť robíme patrí aj to, že sa stoj čo stoj snažíme pleť vyhladiť rôznymi peelingovými prípravkami. Je treba si uvedomiť, že tieto nie sú určené na denné používanie. Ich úlohou je zbavovať pleť odumretých a prebytočných buniek, čo vedie k jej omladeniu a rozjasneniu. Ak si ale budete peeling robiť príliš často, nie to ešte denne, vysúšate tým pokožku a zbavujete sa aj zdravých buniek, čo nakoniec vedie k úplne inému efektu, ako ste očakávali. Pri mastnej pleti stačí použiť peeling raz týždenne, pri suchej raz za dva týždne.
palety očních stínů
·         jeden univerzálny krém na všetko– aj naša pleť si okrem dobrého očistenia zaslúži aj potrebnú dávku výživy v podobe pleťového krému. Niektoré dámy majú jeden obľúbený krém tak na pokožku rúk, ako aj na tvár, čo je dosť veľký prehrešok. Dnes už existuje neuveriteľné množstvo značiek a druhov pleťových krémov, ktoré aj napriek tomu, že za ne v obchode nenecháme polovicu výplaty sú veľmi kvalitné a dodajú pokožke na tvári presne to, čo potrebuje. Stačí si len vybrať.

·         domáce „ošetrovanie“– domáce vytláčanie problematických miest na pokožke patrí k najhorším zlozvykom, ktoré môžeme na sebe páchať. Ktorá to ešte neskúsila? Aj keď to myslíme dobre, takéto „ošetrovanie“ pleti vedie len k začarovanému kruhu neustále sa tvoriacich zapálených a červených vyrážok a nepekných jazvičiek. Takéto procedúry patria do rúk skúsených kozmetičiek.
Starajme sa o seba tak, aby sa nám za to naša tvár a pokožka na nej odvďačili krásnym  a mladistvým vzhľadom čo najdlhšie. Je to jednoduchšie, ako sa môže zdať.