Založte si cestovateľský denník

Písanie ventiluje takmer všetko, čo vás trápi, ale zároveň vám umožní zaznamenať si dôležité momenty vášho života. Keď sa k nim potom postupom času vrátite, spomeniete si na všetko, čo vás počas života postretlo, čo vás trápilo a čo vám robilo radosť. Cestovateľské denníky sú perfektné v tom, že budete mať všetky vaše spomienky na dovolenky na jednom mieste a v jednom zošite.
 
1. Kúpte si pekný zošit
Či už si kúpite úplne obyčajný zošit a vyzdobíte ho nálepkami alebo svojimi kresbami, alebo si zvolíte drahší s mnohými stranami a tvrdej väzbe, je to úplne na vás. Podstatné je, aby sa vám páčil a aby ste s ním boli stotožený/stotožnená.
 inkoustové pero s papírem
2. Vkladajte doň fotografie
Po každej dovolenke si nezabudnite vyvolať či vytlačiť tie najkrajšie fotografie, ktoré ste počas nej urobili a prilepte si ich na stránky zošita. Bude to slúžiť ako váš osobný album, ešte lepšie, keď si budete môcť premietnuť spomienky cez váš rukopis. Takisto doň môžete vkladať napríklad lístky z autobusu alebo plavby loďou, možno atrakcií, na ktorých ste sa zúčastnili.
 
3. Majte ho neustále pri sebe
Či už ste na pláži, alebo sa chystáte na nejaký poznávací výlet, zošit a pero si berte so sebou. Nikdy neviete, čo zaujímavé sa môže stať alebo aká myšlienka vám napadne v tej chvíli. Vždy je lepšie všetko zapisovať za horúca, keď máte najčerstvejšie spomienky.
 
4. Vracajte sa k nemu
Čítajte si ho kedykoľvek sa vám zachce. Napríklad, keď potrebujete cítiť teplo mora a leta v chladných jesenných dňoch, aj keď potrebujete získať inšpiráciu pre nasledujúcu dovolenku. Alebo len vtedy, keď si jednoducho potrebujete zdvihnúť náladu.
 žena na pláži píšící pohlednici
Veríme, že sme vás inšpirovali k tomu, aby ste začali s písaním cestovateľského denníka. Dostanete sa do toho okamžite a nebudete chcieť s písaním prestať, to vám môžeme zaručiť. Pozor, aby sa z toho nestala závislosť!