YouTube robí hroznú prácu s pravidlami

Problémy YouTube s mierou sú, ako som sa ocitol na telefóne s Rich “Lowtax” Kyanka, zakladateľom notoricky známeho a notoricky známeho blogu a internetového fóra Something Awful. Kým on je neslávne on-line z mnohých dôvodov, Kyanka názory na moderovanie drží určitú váhu, pretože sa mu podarilo skrotiť, čo by malo byť neskutočná komunita najväčších internetových podivín a najviac plodných plagátov. Tajomstvo, ktoré mi začal hovoriť, bolo trojnásobné, zahŕňajúce administrátorov, mody a zmysel pre humor. „O niekom môžeš veľa povedať podľa ich zmyslu pre humor,“ začal – potom sa zastavil. „A práve som prešiel cez stoličku,“ povedal a zasmial sa v tom prekvapenom spôsobe, keď sa vám stalo niečo nešťastné, ale nesporne veselé.
 youtube.jpg
Veľké internetové platformy sa len začínajú konfrontovať s obsahom generovaným používateľmi v mierke, pretože inzerenti spravili neziskové platformy pre platformy len nedávno, aby svojim najhorším hercom umožnili chváliť sa všeobecne uznávanými spoločenskými kódexmi správania. Ale moderovanie je zložité: pre každý zákaz YouTube Alex Jones, existujú stovky ďalších, ktorí sledujú líniu prijateľného obsahu podľa vlastných pravidiel platformy. Je to tak veľa, že hranica alebo otvorená interpretácii, pretože umiernenosť, ako prax a umenie, je zásadne subjektívne. Dokonca aj pracovné miesta, ktoré sú v rámci pravidiel, môžu byť dôvodom zákazu, napríklad z dôvodu predchádzajúceho správania používateľa.
 
Existujú samozrejme spôsoby, ako tento problém vyriešiť. Prvým a najjednoduchším spôsobom je samozrejme dodržiavať pravidlá bez ohľadu na nuanciu. Druhým je najať kompetentný moderátorský tím a potom ich splnomocniť. Tento druhý spôsob funguje v každom prípade. A Kyanka to dokázala.počítač.jpg
 
Aj n anals histórie internetu, bude niekoľko webových stránok si pamätal docela ako Niečo hrozné. Je to hneď domov pre najpodivnejších občanov internetu a jedna z posledných bášt Starého webu; Je to miesto, ktoré ako svoje motto tvrdilo, že „internet vás robí hlúpym“ od svojho založenia v roku 1999 a miesto, na ktoré môžete spoľahlivo tvrdiť, uvoľnilo na svete iba anarchiu.