Výhody moderných LED reflektorov

Možno sa to na prvý pohľad, z hľadiska povrchového dizajnu dnešných svetiel ani nezdá, ale svetelné produkty prešli revolučnou zmenou, a to najmä v spojitosti s využitím technológie LED. Tá skutočná revolúcia teda spočíva v ich vnútri, ako zdroj žiarenia totiž využívajú svetlo emitujúce diódy. Táto technológia je preto úspornejšia asi o 90 %, a to je iba jedným z jej známych benefitov.

Ďalšou výhodou je komplexná ponuka svetiel z tejto kategórie. Samozrejme tu nevravíme len o žiarovkách s rôznymi päticami, ale prakticky o všetkých dostupných svetelných produktoch, ktoré sa dajú využiť v interiéri a exteriéri, tak aj na podsvietenie nejakých predmetov či pracovných plôch. Svetlá, ktoré majú ako dekoračný, tak aj funkčný prínos.

Zamerajme sa tak napríklad na produkty s funkčným využitím ako led reflektor 100w ledprodukt.sk.

svetlo v tme

A tieto reflektory z kategórie LED majú takisto výhody oproti tým starším, resp. halogénovým. Aj v tomto prípade je ich primárnou výhodou schopnosť pravidelne šetriť na elektrickej energii. To následne znamená aj pomerne rýchlu návratnosť peňazí investovaných pri kúpe. A reflektory využívajúce túto zmienenú technológiu majú navyše dlhšiu životnosť. Aj napriek vyššej životnosti a nízkym spotrebám energie však poskytujú kvalitnú svietivosť.

žiarovka, svietenie

Porovnajme si technológiu LED napríklad na žiarovkách. Žiarovky, ktoré využívajú k žiareniu svetlo emitujúce diódy sa nerozpaľujú, nezahrievajú, žiaria prakticky okamžite po ich zapnutí a následne poskytujú nerušený chod bez čo i len chvíľkových výpadkov. Životnosť diód v takejto žiarovke sa odhaduje na asi 50 000 hodín. Neobsahujú ortuť a sú recyklovateľné.

Na tomto príklade teda už máte možno lepšiu predstavu, aké výhody poskytujú v osvetlení diódy. A ak sa teraz pozrieme na benefity a vlastne využitie reflektorov, tie sú potom vhodné napríklad na osvetlenie budov a exteriérov- parkovísk, dvoroch, príjazdových ciest, garáží apod.