Tentokrát lyže, ale naozaj!

S blížiacou sa zimou sa v mnohých z nás začína ozývať spomienka na chvíle strávené na lyžiarskom svahu. Znovu cítime tie tvrdé topánky, chlad a svištiaci vietor…počas toho ako sedíme vedľa svahu na terase pri stole a napchávame sa kapustnicou. Ale nie, my predsa naozaj lyžujeme. V poriadku. Ale len málokto (ak vôbec niekto) z nás môže o sebe povedať, že sa už nepotrebuje zlepšiť.
 

lyžování

K čomu to je dobré?

 
Áno, každému je jasné, že lyžovanie berieme ako aktivitu pre zábavu, uvoľnenie, odreagovanie sa a tak ďalej. A že sme často spokojní s tým, čo už vieme. Prečo sa teda trápiť s nejakým zdokonaľovaním sa?
V prvom rade pri lyžovaní platí – čím lepšie ovládame techniku, tým viac si toho môžeme na svahu dovoliť. A to je priamo úmerné so zvyšovaním pôžitku a zábavy. Na lyžiach sa predsa dajú vystrájať aj rôzne zábavné kúsky!
Ďalší, nie menej závažný dôvod je, že budeme mať svoje lyže lepšie pod kontrolou. Neprekvapí nás zmena terénu, strmosť zjazdovky, či nebezpečne blížiaci sa kolega-lyžiar, ktorý zabudol, ako sa brzdí.
 
hroy

Ako na to?

 
Veľmi jednoducho. Lyžiarsky inštruktor už predsa nie je žiadna vzácnosť na lyžiarskom svahu. Na čo sme ale trošku pozabudli, že tento človek tu nie je len na výuku detí, alebo úplných začiatočníkov.
 
Kvalifikovaný lyžiarsky inštruktormá čo ponúknuť každému lyžiarovi, dieťaťu, či dospelému, začiatočníkovi aj skúsenému.
U našich západných susedov dokonca existuje aj služba sprevádzania klienta inštruktorom počas celého dňa po rôznych, aj veľmi náročných terénoch.
Naše lyžiarske školy ponúkajú zväčša hodinové výuky. Už hodina času stráveného s odborníkom nám môže veľmi pomôcť. A nikto nám predsa nebráni objednať si tých hodín viac.

sníh
 
Takže keď najbližšie budeme stáť pred lyžiarskou školou a dohadovať výuku pre svoje dieťa, či pre partnera-začiatočníka, dajme šancu aj sebe. Veď kto by si nechcel dopriať nové zážitky?