Takmer žiadna údržba, ale elegantný vzhľad, to je nerez

Nerez je materiál, ktorý má široké uplatnenie a aj zastúpenie v moderných stavbách, či už ide o bývanie, kancelárie, obchodné centrá alebo úrady a podobne. Najčastejšie je z neho vyrábané zábradlie na balkóny, terasy a schodiská. Každú budovu z exteriéru alebo ktorýkoľvek interiér nerez dokáže skrášliť, vnesie do priestoru originálny prvok a vždy bude moderný, je to teda nadčasový materiál.

zábradlie na schody

Každé schodisko spolu s nerezovým zábradlím https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ získava aj nový vzhľad, navyše nie je potrebné sa oň nejako špeciálne starať, povrch stačí poutierať a preleštiť vhodným prípravkom. Zachová si tak svoj pôvodný vzhľad veľmi dlho a vy mu budete musieť vyvinúť len minimum snahy na to, aby taký aj dlho zostal. Dlhá životnosť sa tak stáva jeho neoceniteľnou vlastnosťou, kvôli ktorému je taký obľúbený.

Zábradlia je možné vyhotoviť ako stĺpikové alebo stĺpikové so sklenenou výplňou. Nosná konštrukcia je tvorená nerezovými stĺpikmi bez sklenenej výplne, ktoré sa osadzujú v udaných vzdialenostiach, pri kombinovanom zábradlí sa priestor medzi nosnou konštrukciou, tvorenou stĺpikmi, vyplní bezpečnostným sklom, najčastejšie býva číre alebo mliečne, ale nekalené. Súčasťou zábradlí zvykne byť madlo buď drevené alebo takisto kovové.

stairs-453801_640

Pozor si treba dávať pri inštalácii nerezového zábradlia v exteriéri, pretože tam je vystavené nepriazni počasia oveľa viac ako vo vnútri miestnosti, a tak je vhodné použiť na jeho výrobu odolnejšiu oceľ. Musí vydržať nápor slnečných lúčov, vody, mrazu a tiež hrubé nečistoty. Ošetrovanie je však rovnaké pri všetkých typoch zábradlí, očistiť od nečistôt a prachu a následne preleštiť špeciálnymi prípravkami na nerezové povrchy.

Výberom nerezového zábradlia nepochybíte, pretože sa v ňom prelínajú prvky modernej architektúry, je elegantné, esteticky pôsobiace a má veľmi dlhú životnosť, takže sa oplatí investovať doň na počiatku, aby bolo vyrobené z kvalitného materiálu, čo sa odrazí aj na jeho cene.