Nové bývanie v mobilnom dome

Keď sa povie nové bývanie, pravdepodobne si pod ním predstavíte bývanie v klasickom dome s pevnými základmi, alebo bývanie v prenájme na byte v paneláku. Ale viete o tom, že sú tu aj mobilné domy http://www.euro-mobilnedomy.sk/?

Tieto alternatívy celoročného bývania ako aj rekreačného alebo sezónneho pobytu sa stávajú čoraz známejšími a obľúbenejšími vďaka svojim prístupným cenám, ale aj kvôli svojim praktickým mobilným vlastnostiam. Mobilný dom je vo všeobecnosti výrazne lacnejší ako bežný rodinný dom a dokonca lacnejší než kúpa rekreačnej chaty.

Karavany, mobilné domy

Majú niekoľko spôsobov využitia, čo už záleží od konkrétneho modelu, jeho ceny a vybavenia.

Často sa tieto domy kupujú za účelom dovolenkového a rekreačného sezónneho bývania, ale tie drahšie modely poskytujú aj spoľahlivé celoročné bývanie, ak niekto napríklad rýchlo hľadá lacnú alternatívu bývania a chce sa osamostatniť. Teda napríklad mladé zamilované páry, ale aj páry, ktoré sa ocitli v nečakanej životnej situácii a potrebujú si nájsť bývanie, ktoré si môžu dovoliť a nájsť dom, na ktorý by si nemuseli vybavovať úver. Takéto domy sa však dajú využiť napríklad aj ako kancelárie a home office, dajú sa tiež kúpiť a následne prenajímať ako rekreačný pobyt (najlepšie v blízkosti peknej prírody či inak zaujímavého miesta).

Útulné bývanie

Teda ak vás ponuka mobilných domov zaujala a mali by ste záujem o nejaký konkrétny, najskôr si určite účel, za akým si ho chcete kúpiť a následne používať.

Ponuka mobilných domov je už aj na Slovensku ako aj v susednom Česku stále bohatšia, domy sú zaradené v rôznych cenových kategóriách a sú prispôsobené buď na celoročný, alebo niektoré skôr na sezónny pobyt. Mobilný dom sa dá napríklad zariadiť aj ako kaviareň či na predaj rýchleho občerstvenia pre tých, ktorí hľadajú lacné priestory na podnikanie. Mobilný dom sa dá v prípade potreby previesť na iné miesto alebo predať (či prenajímať) ďalším záujemcom.