Nerezové príslušenstvo ku skleneným konštrukciám

Sklenené konštrukcie sú modernými prvkami, ktoré dodávajú interiérovému ale aj exteriérovému dizajnu eleganciu. Najčastejšie ide o konštrukcie, ako sú sklenené zásteny, zábradlia, balkóny alebo dvere. Konštrukcie zo skla sú síce veľmi zaujímavým a elegantným prvkom, avšak pri ich inštalácií a montovaní je potrebné využívať príslušenstvo, ktorého úlohou je uchytenie skla. Zväčša ide o rôzne bezpečnostné súčiastky a doplnky, ako sú rozličné druhy držiakov a madiel. Montážne doplnky na sklo sú vyrábané väčšinou z materiálov, ktoré sú buď drevené alebo nerezové. Kým drevo a sklo sa spoločne pekne dopĺňajú, drevené doplnky, ale vyžadujú zväčša väčšiu dávku starostlivosti. Keďže drevo reaguje napríklad aj na slnečné žiarenie a pôsobením slnka môže vyblednúť, je potrebné na neho používať ochranné produkty. Preto pokiaľ hľadáte menej náročné montážne doplnky, ktoré si nevyžadujú až tak veľa starostlivosti, mali by ste skôr zvoliť nerezový materiál.

inštalácia sklenenej konštrukcie

Kombinácia skla a nerezu je ideálna voľba, čo sa týka nízkej náročnosti na udržiavanie. Okrem toho, že oba materiály dosahujú pomerne dlhú životnosť, zároveň sú aj odolné voči vonkajším podmienkam a počasiu. Z toho dôvodu sa napríklad sklenená konštrukcia, ako je zábradlie využíva často aj v exteriéri, pretože sklu ani nerezu nevadí vlhkosť, dážď, mráz ani sneh.

sklenené zábradlia

Nerezové kovanie na zábradlie dokonca ani nepodlieha korózií a je hygienické, pretože sa na ňom nemnožia baktérie. V prípade, že zháňate kovanie na zábradlie, model madla EB04 z nerezu je skvelou a nenáročnou voľbou. Ide o regulovateľný držiak, ktorý sa montuje priamo na sklo, pričom konkrétnym materiálom jeho výroby je kartáčovaná nerez s matným finišom. Takéto madlo je možné zakúpiť aj v niekoľkých prevedeniach, a to konkrétne kruhové alebo štvorcové. Okrem toho je držiak madla EB04 taktiež aj nastaviteľný a jeho výšku v stene môžete ľubovoľne regulovať.