Naše ruky ako náš odraz

Pomáhajú nám nie len pri všetkých každodenných činnostiach, ale tiež nám umožňujú vyjadrovať obrovské množstvo pocitov, ktoré by sme bez nich, len veľmi ťažko dokázali vyjadriť. Len si predsa pomyslite, na všetky tie okamihy, keď ste svoju priateľku, či životnú lásku tuho objali v sladkom a upokojujúcom objatí. Ruky nám umožňujú silné citové spojenie a vyjadrenie, ktoré by bolo bez nich len veľmi ťažké vyjadriť.

prskavka

A práve preto sú ruky našim odrazom. Veľa si toho s nami zažili, pri všetkom s nami boli. Len sa nad tým poriadne zamyslite – či už sa vám na nich objavili škvrny zo strachu pred dôležitou životnou skúškou, zachytili vás, keď ste ako malé deti padali z bicykla, korčúľ alebo pri bitke so súrodencom, či keď pohladili milovanú osobu po líci v okamihu, ktorý máte hlboko vrytý v pamäti a uchovávate si ho hlboko v srdci. Videli toho veľa, vždy tu boli s vami a aj preto by ste starostlivosť o ne nemali zanedbávať venovať im poriadnu dávku pozornosti a opatery, aby nie len vyzerali, ale aj boli zdravé a krásne v skutočnosti.

placnutí

Častokrát si v živote neuvedomujeme hodnoty niektorých vecí a práve z nevďačnosti môže vzísť najväčšie zlo. Aj ruky, časť vášho tela, o ktorej by ste si to možno nikdy sami od seba nepovedali, sú veľmi vzácne, tak ako všetko čo máme. To, že počujeme hudbu, vidíme vychádzať slnko alebo samotný fakt, že sa vôbec postavíme z postele na vlastné nohy sú vzácnosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a už vôbec by sme si nimi nemali byť istí. Až človek, ktorému sa prihodí niečo, kvôli čomu si viac nemôže užívať krásy tohto sveta, ktoré sa mu zdali pred tým samozrejmé zistí, aký bol vlastne šťastný iba preto, že dovtedy mal možnosť vidieť či chodiť. Verte, že vďačnosť nikdy nikomu na svete neublížila, môže vám iba pomôcť otvoriť oči a uvedomiť si možné súvislosti, ktoré ste doteraz prehliadali.