Na Slovensku bude možné platiť aj iPhonom, prichádza služba Apple Pay!

Majitelia mobilných zariadení s operačným systémom Android (verzia 4.4 a vyššia) dnes môžu svoj mobil využiť okrem iného i k bezkontaktnej platbe v obchodoch a to praktickým priložením mobilu k terminálu. Po novom sa ale totožnej služby dočkajú aj majitelia operačných systémov iOS.

iphone

Zatiaľ, čo služba Google Pay nám už umožňuje platiť s andoidovým mobilom v plnom prúde, slovenskí majitelia iPhonov si ešte chvíľu počkajú, služba pre iOS začne fungovať pravdepodobne nástupom nového roku, v Česku už dokonca túto jeseň. Jej názov má byť podľa všetkého Apple Pay (žiadne prekvapenie).
Práve forma bezkontaktných platieb predstavuje po viacerých stránkach praktické využitie v bežných situáciách, ku ktorým nebude potrebné mať pri sebe peniaze a dokonca ani kreditnú kartu. K celej operácii vám stačí iba mobil, respektíve smartfón s operačným systémom Android 4.4 a vyšším. Platiť formou Google Pay je na Slovensku možné už pol roka. V Česku už onedlho a na Slovensku za pár mesiacov bude možné k týmto účelom využiť aj operačný systém iOS a jeho novinku Apple Pay, čo nás v podstate posúva k ďalšiemu zisteniu.

 Platiť by sa tak následne dalo aj hodinkami!
Konkrétne smarthodinkami Apple Watch. Apple sa pripravuje aj na túto alternatívu, nakoľko majiteľov týchto hodiniek nie je málo a táto platforma by predstavovala šikovný spôsob, ako zrealizovať platbu naozaj praktickým spôsobom. Disponujú totožným operačným systémom ako iPhone, čiže platenie hodinkami od Apple má byť logickým následkom.

hodinky

Platiť formou Apple Pay je prakticky možné už dnes, nakoľko niektoré banky a ich služby sú na túto aplikáciu pripravené už aj u nás (napr. mobilná banka N26). Jediným problémom zatiaľ zostáva, že služba, respektíve aplikácia v mobile, nie je v našej krajine zatiaľ v oficiálnej prevádzke. Platba by sa uskutočniť dala, ale veci by zatiaľ išli trochu komplikovaným a dosť zdĺhavým spôsobom. Bude tak lepšie chvíľu počkať, veď nový rok tu bude onedlho.