Na čom naozaj záleží, keď ide o vzdelanie vášho dieťaťa?

Poznáte ten pocit, keď niečo robíte a jednoducho to nevypáli úplne tak, ako by ste chceli? Je jasné, že niekedy je ťažké urobiť niečo preto, aby sa vám darilo, ale väčšinou vám niečo takéto skutočne a totálne pokazí celý deň. Aký máte pocit, keď vám nakoniec toho všetkého ešte niekto doslova zabije vetu: „Veď sa predsa nič nestalo.“ Tak takto sa cíti väčšina cieľavedomých detí, ktoré postavíte pred to, že zlá známka nie je život ohrozujúca vec. Nemusíte sa však ničoho obávať. Musí vám byť proste jasné, že aj keď sa to možno nezdá, nakoniec to bude presne to, na čom vám bude najviac záležať. A to aj v prípade, že nepokladáte za vzdelanie dôležité.

myšlneka
 
Keď máte doma dieťa, pre ktoré je vzdelanie všetkým
 
Niektorí rodičia sú nadšení z toho, keď ich dieťa patrí medzi takzvané „kockaté hlavy“ a snažia sa urobiť všetko preto, aby boli proste nadšené a aby im to vydržalo. Možno chcú ísť na medicínu alebo chcú robiť sudcu najvyššieho súdu. Dávajte si však pozor. Je dokázané, že väčší úspech majú práve deti, ktoré si zo známok ťažkú hlavu nerobia. Tak tomu verte a pamätajte si, že aj keď sa vám možno niektoré veci nezdajú a možno občas nemáte pocit, že viete so všetkým okolo vás pohnúť, veci môžu vypáliť úplne inak, ako si predstavujete.

kniha
 
Budete šťastní, keď bude šťastné vaše dieťa
 
Verte tomu, že nie je dobré si cez svoje dieťa plniť svoje vlastné sny. Dokonca to nie je ani len trochu správne. Preto vždy pamätajte na to, že šťastie vášho dieťaťa je pred vaším šťastím a uvidíte, že všetko bude oveľa lepšie, ako by ste si možno mysleli. Keď sa na to pozriete takto, nakoniec bude všetko oveľa lepšie a možno si aj uvedomíte, že nie je ťažké byť spokojný a šťastný. Tak čo? Zameriate sa na to alebo proste skúsite niečo iné a lepšie? Verte tomu, že presne tieto veci sú to, čo budete potrebovať v každom momente a ohľade.