Masáž prostaty a tantrická prax

Masáž prostaty je prax masírovania mužskej prostaty buď zo zdravotných alebo terapeutických dôvodov. Jej povesť v spoločnosti prešla kompletnou prestavbou, zo značného nepohodlia pre starších sa stala hotspotom mužského sexuálneho uspokojenia. Terapeutická masáž prostaty je v dnešnej modernej dobe považovaná za možnú preventívnu liečbu niektorých zdravotných komplikácií prostaty.

Klienti vyhľadávajú tento typ terapie kvôli rôznym dôvodom a stavom. Najčastejšie to býva erektilná dysfunkcia či i chronická prostatitída, čo je syndróm chronickej panvovej bolesti, ktorá je spôsobená zápalom prostaty bakteriálneho či chronického pôvodu. Práve kvôli chronickej prostatitíde je masáž prostaty už desaťročia terapiou na zmiernenie jej neblahých príznakov.

Masáž prostaty pre mužov

Masáž prostaty sa práve preto používa na prečistenie kanálu prostaty. Myslí sa kanál, ktorý sa pohybuje medzi prostatou, močovým a reprodukčným systémom. Podľa mnohých vedeckých a medicínskych štúdii je masáž jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako liečiť chronickú prostatitídu. Masáž prostaty sa môže vykonávať buď mokrou alebo suchou technikou. Mnoho klientov si mylne myslí, že masáž prostaty musí zahŕňať análnu stimuláciu.

Masáž prostaty

To však vonkoncom nie je pravda. Dôkazom tohto tvrdenia je existencia ďalšieho typu tejto techniky – vonkajšia masáž prostaty. Jej hlavnou podstatou je vyvíjanie jemného tlaku na hrádzu (čo je miesto medzi mieškom a konečníkom). Stimulácia hrádze môže vyvolať mimoriadne silné pocity a stavy. V tomto prípade je nevyhnutné pracovať práve so spomínanou hrádzou, pretože to môže pomôcť podporiť tok prostatickej tekutiny. Prostredníctvom vonkajšej masáže prostaty je dokonca možné dosiahnuť orgazmus! Existuje mnoho spôsobov, ako vykonať masáž prostaty – s partnerom, sami alebo pomocou hračky určenej na masáž prostaty. Vonkajšiu masáž prostaty môžete vykonať aj trením alebo tlakom na hrádzu.