Lenivosť Slovákov voči platbám

                Častokrát sa zamýšľate nad tým, čo máte spraviť a nakoniec to skončí tak, že si poviete mám predsa čas, nemusím urobiť teraz. Toto nie je celkom dobré či už v práci alebo hoci ide o maličkosť, no už vôbec nie ak ide o peniaze a platby za faktúry. Presne tak, väčšina Slovákov totiž nedbá na termíny ohľadom faktúr a nechávajú si to na poslednú chvíľu veď načo sa ponáhľať. Alebo, ako by niekto povedal, tak načo rozdávať peniaze hneď, ak to môžem spraviť neskôr. Ešte si ich trochu nechám.
vlajka EU
Slovensko zaostáva v platení faktúr
                Presne takto sa dá popísať náš stav. Po prieskume, ktorý urobila Európska únia vyšlo, že Slováci sú v tomto smere veľmi ľahkovážny a dokonca sme sa umiestnili na chvoste spomedzi európskych krajín v platení faktúr načas. Oproti iným ideme proti prúdu, keďže platenie faktúr načas sa v poslednej dobe usmerňuje a ľudia ich platia v stanovených termínoch, no Slováci si idú svojou cestou. Výsledky taktiež ukázali, že platenie faktúr načas je na úrovni 78 percent, čo je celkom fajn a dokonca sa toto číslo aj zvyšuje.
                Slovensko dlhodobo končí na spodných priečkach a ani posledné výskumy to nevyvracajú, dokonca sa jedna aj o regresívne pokračovanie nepriaznivého trendu u nás. V rámci Európy bolo zistenie tiež, že zákazníci platiaci neskoro dosiahli percentil 19. Ďalej sa zistilo a výskum preukázal, že dôsledkom neskorých platieb alebo dokonca aj nevyplatenia faktúr vôbec boli časté neschopnosti podnikov vykázať zisk alebo dokonca finančné prostriedky na to aby to zaplatili, čiže dochádzalo ku konkurzom a nevyplateniu záväzkov.
peníze
Nie sme samy, Gréci a Rusi sú na tom podobne
                Presne tak, aj taká veľmoc ako Rusko má problémy s vyplatením faktúr načas. Podobne to je aj v Grécku, ale tam sa nemáme čomu čudovať, keďže sú tam známe veľké finančné problémy. No také Rumunsko a Bulharsko je na tom podobne ako my. Zároveň je treba dodať, že najlepšie sa umiestnili Nemci, kde sa uskutočňujú platby načas až v 89 percentách, čo je výrazne lepšie ako u nás. Nemcom sekundujú Švajčiari s podielom 82 percent.