Keď práca narúša váš sexuálny život

Čo by ste povedali na to, ak by som vám prezradil, že aj vaša práca má nesmierne výrazný a dôležitý vplyv na vašu potenciu? Krútili by ste hlavou, smiali by ste sa alebo by ste sa aspoň na minútku zamysleli nad pravdivosťou tohto tvrdenia? Nechcem vám nič vnucovať, no posledná možnosť je naozaj najlepšia.
Muž sedia v prírode a smejú sa.jpg
Erekcia ako normálna funkcia tela

Erekcia je úplne rovnaký proces ako napríklad to, že viete prehltnúť jedlo, napiť sa vody, udržať moč, klipkať očami či hýbať rukou a nohou. Ak v našom živote niečo nie je v poriadku, prejaví sa to aj na našej fyzickej schránke. Určite ste už neraz zažili stavy, keď ste boli nahnevaní, rozčúlený, podráždení alebo unavení, a kvôli tomu sa vám zvýšil tep alebo krvný tlak. No a presne rovnako to funguje aj pri erekcii.

Čo „pracovné“ vplýva na erekciu najviac

Problémy s erekciouvám najčastejšie spôsobí stres, no ak hovoríme vyslovene o príčinách, ktoré súvisia s vašim povolaním, tak je to napríklad i skoré vstávanie, málo spánku a dlhé sedenie. Zdajú sa vám tieto veci povedomé? Áno, tieto veci sa väčšinou spájajú s našou prácou. No a vlastne ešte jedna vec. Mnohí muži majú problémy s erekciou aj preto, lebo pri sexe myslia na čo? Na robotu. No a to sa fakt nemôžete diviť, že nie ste v posteli stopercentní.Muž je v práci pracuje s notebookom.jpg

Ako to vyriešiť?

Radiť vám, aby ste zmenili povolanie, je asi zbytočné. Ani ja som ho nezmenil. Riešením je však to, aby ste si všetky pracovné neduhy, vykompenzovali vo voľnom čase. Ak ste tri dni spali len štyri hodiny, doprajte si aspoň dva dni, kedy budete spať pokojne i jedenásť hodín. Na to bol koniec koncov vymyslený víkend. Ak v práci sedíte, vo voľnom čase sa snažte hýbať. Stačí i to, ak pôjdete do práce pešo alebo na bicykli. Snažte sa čo najmenej stresovať a pri sexe, a to vás naozaj prosím, nemyslite na robotu. Veď nie je zajac, takže vám naozaj nikam neutečie.