Impotencia ako strašiak mužov? Čo ju spôsobuje?

Pod pojmom impotencia sa rozumie stav, kedy muž nie je schopný udržať alebo dosiahnuť erekciu. Prispievajú k nej emocionálne a rovnako aj fyzické poruchy. Vedeli ste, že impotenciou trpí až 120 000 000 mužov na svete?
Čo všetko ju spôsobuje?
Okrem nasledujúcich faktorov, taktiež aj narastajúci vek mužov spôsobuje problémy spojené s  impotenciou.
 muž s kapucou
Alkohol
V menšej miere síce pôsobí ako afrodiziakum, avšak po prekročení správneho množstva má vplyv na dosiahnutie erekcie. Po použití veľkého množstva alkoholu je celý váš organizmus utlmený. Ak si tak nechcete pokaziť pekný večer s priateľkou, alkoholu sa vyhnite alebo neprekročte danú hranicu.
 
Fajčenie
Fajčenie, hlavne u mladších fajčiarov, znižuje množstvo testosterónu v krvi, ktorý je potrebný na dosiahnutie erekcie, čiže zvyšuje riziko impotencie.
 hubený muž
Zlá životospráva
Stres je veľkým nepriateľom človeka, preto je dôležité vyhýbať sa mu čo najviac, ako sa len dá. Pre zdravie človeka je nevyhnutný pohyb, vykonávanie pravidelnej fyzickej aktivity. Príliš veľa stresu v živote a málo pohybu sú faktory, ktoré taktiež zvyšujú riziko impotencie.
 
Únava
Málo spánku vo vašom živote má vplyv na jeho kvalitu. Má na svedomí poruchy erekcie, aj mnoho ďalších problémov s vykonávaním fyzických prác rôzneho druhu.
 
Psychické problémy
Rôzne traumy a depresie vyskytujúce sa v živote muža sú tiež faktormi, ktoré negatívne ovplyvňujú jeho celkový a taktiež aj sexuálny život.
 
Liečba impotencie
Impotencia môže byť liečená dvomi základnými spôsobmi:
·         Farmakologicky – užívanie rôznych výživových doplnkov pomáha mužom s ľahkými príznakmi impotencie bojovať s týmto problémom
·         Chirurgicky

Medzi ďalšie spôsoby liečby patrí:
·         Psychosexuálna terapia
·         Fytoterapia– liečba pomocou využitia liečivých rastlín
·         Liečba pomocou zdravotných pomôcok – vákuový, podtlakový prístroj.