Hemoroidy u mužoch

Niekedy bola takzvaná zlatá žila doménou žien. Po ťažkých pôrodoch a komplikáciách s nimi musela počítať každá mamička. Časy sa menia a dnes sú hemoroidy súčasťou celého ľudstva, nielen nežnejších polovičiek. Viete páni, ako ich máte riešiť?

hemeroidy

Čo to vlastne je?
Aj vy ste sa možno vystrašili, keď ste si znenazdajky nahmatali okolo konečníka útvar, ktorého pôvod si neviete vysvetliť. Ak máte podozrenie práve na hemoroidy, vedzte, že sa vyskytujú okolo konečníka a sú to zdurené žily. Tento opuch žíl môžeme pozorovať ako uzly modrastej farby. Sú tvrdé a postihnutému vyvolávajú diskomfort. Krvácanie sa vyskytuje vo vyšších štádiách a vie vystrašiť hocikoho. Treba si dávať pozor, aby sa hemoroidy nezapálili a tým nevyvolali svrbenie alebo pálenie v okolí, až zvýšenú teplotu.

Čo ich zapríčiňuje?
Aj vy sa možno pýtate, prečo to postihlo vás, keď ste si neprešli pôrodom a ste muž. Pravda je taká, že muži si zavaria na tento problém nesprávnym životným štýlom. Máte radi vyprážané jedlá a zeleninu nemôžete ani vidieť? Aj to je jeden z dôvodov. Nesprávna strava a k tomu neraz alkohol. To všetko sa podpisuje na tvorbe hemoroidov. Samozrejme, že to po čase vedie k ochoreniam gastrointestinálnej sústavy. Prejavujú sa ako hnačky či zápchy. Ak trpíte na častý stres, aj napriek striedmemu životnému štýlu si vás zlatá žila môže nájsť.

piktogram

Čo odporúčajú odborníci?
Skoro každý doktor sa už stretol s hemoroidmi, keďže sú tak veľmi rozšírené. Pri jednoduchej forme, ktorú musíte sami vypozorovať, sa odporúčajú prostriedky s protizápalovým účinkov. Dostupné sú aj analgetiká, keďže je pacient obťažovaný bolesťou. Na úplné zmiznutie tohto problému môžete myslieť vďaka latexovým prúžkom. Ak sa váš stav aj napriek tomu všetkému zhoršuje a po čase si nájdete na toaletnom papieri krv, je na čase podstúpiť chirurgický zákrok.  Jeho náročnosť závisí od vážnosti zlatej žili. Niekedy sa dá vyriešiť prostredníctvom jednodňovej chirurgie, inokedy je nutná hospitalizácia.