Funkčné a moderné PIR dosky.

V stavebníctve je dnes samostatnou kapitolou odvetvie zaoberajúce sa tepelnoizolačnými materiálmi. Či už ide o stavbu železobetónovú, murovanú z pálených tehál, tvárnic alebo stavebný objekt železnej konštrukcie, všetky potrebujú určitú izolačnú vrstvu na udržanie tepla v stavebnom objekte. Výber tepelnoizolačných materiálov je dnes naozaj široký. Horúcou novinkou na trhu stavebných materiálov sú v súčasnosti PIR dosky.

zateplenie domu

Izolačné PIR dosky predstavujú výnimočný tepelnoizolačný materiál vyrobený z peny polyisokyanurát. Tento materiál má celý rad výnimočných vlastností. Tou prvoradou je nízky prestup tepla, takže PIR dosky sú na tom podstatne lepšie ako iné tepelnoizolačné materiály. Ďaleko za sebou nechávajú konkurenciu ako polystyrén alebo minerálnu vlnu. Tento materiál je navyše veľmi tuhý a má vysokú pevnosť v tlaku. PIR dosky sú nenasiakavé vodou, s čím súvisí aj ich rozmerová stálosť. Majú nízku objemovú hmotnosť, takže sú veľmi ľahké a jednoducho a ľahko sa s nimi manipuluje. Majú vhodné vlastnosti aj z ekologického hľadiska, keďže tento materiál je recyklovateľný a ekologicky nezávadný. Tento moderný materiál je tiež odolný voči škodcom. Ak je vystavený ohňu, tak sa netopí, čo je dnes vítaná vlastnosť moderných stavebných materiálov. Významnou vlastnosťou PIR dosiek je ich vysoká tepelnoizolačná schopnosť pri veľmi malej hrúbke dosiek. To ich predurčujú na širokospektrálne použitie. Preto sú vhodné na miesta, kde potrebujeme ušetriť priestor. Je to jeden z mála materiálov, ktorý umožňuje zateplenie šikmej strechy izolovaním nad krokvy. Dosky sú tiež vhodné ako izolácia na stropy a podlahy, obvodové múry a ploché strechy.

stavba domu

PIR dosky sú moderným tepelnoizolačným materiálom s množstvom výnimočných vlastností. Tieto vlastnosti ho predurčujú na široké použitie v stavebníctve. Na trhu sa dnes vyskytuje aj veľký počet predajcov, ktorý ponúkajú rôzne nekvalitné napodobeniny týchto dosiek. Ak hľadáte PIR dosky najvyššej kvality, obráťte sa preto na overených predajcov, ktorí ponúkajú produkty iba od overených výrobcov.