Filmový projektor novej doby

Pri názve filmový projektor si predstavíme veľký premietací prístroj, na ktorého vrch sa vsunula kotúčová páska a z nej sa následne, poväčšinou v kine, premietal film. Ale predsa v roku 2017 by to už bolo tak trochu smiešne. Filmový projektor patrí opäť k dostupným produktom na trhu, no samozrejme zmenil svoju podobu i funkcie a je presne prispôsebený pre dnešnú dobu.

film

Celý projektor disponuje rozmermi, ktoré hravo prenesieme všade so sebou. Hovorí sa o ňom, ako o vreckovom zariadení. Dizajn je teda prispôsobený a moderný, prevažne elegantnej striebornej farby. Jedná sa o produkt:

ASUS ZENBEAM E1
Okrem filmov na ňom môžme pozerať i videá, klipy a Youtube. Tento produkt je užitočný a vhodný hlavne na cesty, dovolenky, na chatu a podobné aktivity, pri ktorých sme mimo domu. Pri stretnutí s priateľmi, napríklad na chate, môžme mať vďaka tomuto prenosnému produktu ten správny filmový a prázdninový zážitok. Ako som už spomínal, na rozdiel od klasického premietania, máme možnosť sledovať i krátke, vtipné videá, hudobné klipy a Youtube. Projektor sa pripája pomocou kábla HDMI, takže tiež sa jedná o moderný systém napájania. Produkt má takisto vnútorný, vstavaný reproduktor, takže zvuk riešiť nemusíme. No ak chceme niečo viac, máme možnosť pripojiť externé reproduktory pomocou koncovky audio jack. Bonusom a dôvtipným výmyslom tohto produktu je fakt, že pomocou neho môžme dobiť batériu na našom smartfóne.

Ak zariadenie spustíme, môžme ladiť ostrosť obrazu pomocou kolečka, ktoré posúva objektív. Na výber máme aj režim obrazu pozostávajúci z možností: eco, divadelný, prezentačný a štandartný. Potom máme na výber klasciké funkcie, akými sú ovládanie hlasitosti a nastavenie času a dátumu.

video

Tento produkt stojí 290 eúr. Najlacnejší notebook kúpime za cca 350 eúr, pričom filmy, videá a Youtube môžme na notebooku sledovať takisto. Tento novodobý projektor ma zaujal, no ak zvážim jeho cenu a cenu ostatných produktov, na ktorých môžem sledovať filmy a videá taktiež, zdá sa mi cena trochu vysoká. Ale zasa nadšenci filmov, premietania a kín ocenia fakt, že vlastnia tento projektor.