Domáca súprava prvej pomoci

Tak ako zákonom prikázaná lekárnička v aute, by páni v parlamente mali uzákoniť aj lekárničku v domácnosti. Už každý z nás prišiel v pohodlí domova k úrazu, či už pri majstrovaní police, pripravovaní večere, prác v záhradke alebo len tak pri prechádzaní z izby do izby. A väčšine sa stalo aj to, že po úraze nemal vhodné prostriedky na to aby si to mohol ošetriť, stane sa, že doma nenájdete ani len obyčajný leukoplast, vtedy keď ho potrebujete.

lékarnička

Lekárničky nie sú potrebné len v aute, dome, ale aj v kancelárií, na pracovisku, či v dielničke vášho muža, je potrebná všade tam kde je vyššia pravdepodobnosť úrazu. Mali by ste ju aspoň raz ročne kontrolovať, či tam je všetko potrebné a či to je v rámci záručnej lehoty. Ak vám niečo chýba, určite to hneď doplňte, inak sa môže stať, že na to zabudnete a v čase núdze keď to budete potrebovať to nenájdete.

Každá lekárnička má svoje prvky, ktoré musí obsahovať. Od rôznych druhov obväzov, sterilných rukavíc, až po nožnice či pinzety. No lekárnička vo vašom dome by mala obsahovať viac vecí. V prvom rade lieky na bolesť, poznáte to keď vás začne bolieť brucho alebo hlava a vy si s tým neviete dať rady, vtedy pomôže jedine tabletka s účinnými látkami od bolesti. Taktiež je potrebné mať rôzne mastičky na uštipnutia, ak sa často zdržiavate na záhrade, vrátane detí, vtedy môže dôjsť k rôznym štípancom, ktoré je potrebné ošetriť a znížiť tak svrbenie a opuch. Dezinfekčná látka by nemala v žiadnom prípade chýbať v lekárničke, či už doma, v aute alebo hocikde inde.

pohotovost

Ak sa porežete v kuchyni alebo prídete k inému úrazu s otvorenou ranou, musíte si danú ranu okamžite vydezinfikovať a až tak pokračovať v ďalšom ošetrovaní. Dezinfekčná látka sa zíde aj vtedy ak sa na vás prisal kliešť, ktorého ste si pomocou pinzety vybrali, je nutné to miesto vydezinfikovať a tak sa vyhnúť infekcii. V každom prípade majte na pamäti, že vaša lekárnička musí obsahovať všetky potrebné veci, ktoré vám pomôžu v čase núdze.