Deti milujú šiltovky.

Je zaujímavé, že dnes všadeprítomná čiapka so šiltom je pokrývkou hlavy ľudí všetkých vekových kategórií. Na Slovensku je to možno v menšom meradle ako v iných krajinách, no už je tu vyrastá generácia jej nositeľov, ktorí si ju zamilovali. A často mnohí zabúdame, že zmyslom jej nosenia bola vlastne ochrana očí pred nepríjemnými slnečnými lúčmi. No dnes je to už častejšie štýlový kúsok, ktorý si niektorí dávajú na hlavu už automaticky bez nejakého veľkého rozmýšľania. Iná skupina ľudí si ju dolaďuje k svojmu outfitu, niektorí zakrývajú začínajúcu plešinu alebo neupravený účes. No a veľkú skupinu šiltovkových nadšencov tvoria naše deti.

šiltovka

O skutočnosti, že sú detské šiltovky medzi školákmi alebo aj škôlkarmi veľmi obľúbené, sa môžeme presvedčiť ráno pred školou. Šiltovka si už našla svojich fanúšikov naozaj v hojnom počte aj v tejto vekovej kategórii, a možno práve predškoláci a školáci sú najčastejšími užívateľmi týchto pokrývok hlavy. Šiltovka umožňuje mnohým jednoducho sa odlíšiť od svojich rovesníkov a často je znakom zaradenia sa do určitej skupiny ľudí. Tak sa poznajú fanúšikovia rôznych športových klubov, hudobných štýlov, alebo prívrženci rôznych módnych značiek. No je úplne bežné, že mladí ľudia majú tých šiltoviek vo svojom šatníku oveľa viac ako iba jeden kúsok. Takto si môžu voliť vhodnú šiltovku na každú príležitosť, či už to je návšteva športového podujatia, letnej párty alebo posedenia s priateľmi.

šiltovky

A aj tí najmenší škôlkari dnes obľubujú šiltovky oveľa viac ako iné pokrývky hlavy. Ak máte doma takúto ratolesť, ktorá nechce nosiť teplú čapicu napríklad v prechodnom období, skúste mu ponúknuť nejakú farebnú šiltovku. Väčšina detí po takejto možnosti okamžite siahne a už sa s ňou nechce nikdy rozlúčiť. A navyše aj takáto šiltovka dostatočne ochráni hlavu tých najmenších v chladnejších mesiacoch, čo je pre malých šarvancov veľmi dôležité.