Čo sú to probiotiká a prečo ich potrebujeme?

Probiotické baktérie sú významnou súčasťou, väčšinou sa nachádzajú v našom tráviacom systéme. Sú to „tie dobré“ baktérie, ktoré sú zodpovedné za zdravé trávenie a pozitívne ovplyvňujú napríklad aj odolnosť imunitného systému a v konečnom dôsledku zdravú funkciu organizmu. Ich dostatočné množstvo v tele je zodpovedné za ochranu nášho zdravia pred „zlými“, teda tými druhými, škodlivými baktériami, ktorých rozmnoženie v tráviacom systéme je zasa naopak dôvodom tráviacich ťažkostí, nadúvania, plynatosti a podobne. Ich premnoženie a totožné problémy hrozia napríklad v prípade častej konzumácie fastfoodovej stravy a rôznych polotovarov.

nezdravá strava, bolesť

Probiotic Natures Aid je kategória produktov, ktorá pomáha napríklad pri spomenutých tráviacich ťažkostiach, sú takisto vhodné na posilňovanie imunity a účinne liečia aj ženské problémy. A to práve z dôvodu, že ide o probiotiká, ktorých užívanie je zodpovedné za tvorbu probiotických, teda „tých dobrých“ mikroorganizmov, čím nás chránia pred vplyvom tých druhých, „zlých“ patogénov.

Ďalšie pozitívne účinky

štíhla línia, brucho

K primárnej charakteristike, ako na nás probiotikum pôsobí, sa radí hlavne ich pozitívny účinok na zdravé trávenie, posilnenie imunity, ale vedeli ste napríklad, že zrýchľujú metabolizmus a tým sú dobrou prevenciou proti priberaniu či dokonca voči obezite? Dokonca sú preventívne aj voči vzniku rakoviny hrubého čreva a znižujú v tele „zlý“ cholesterol. V neposlednom rade poznáme aj takzvané vaginálne probiotiká vhodné na účinné riešenie ženských problémov, ktoré vznikajú práve množením škodlivých mikroorganizmov v danom mieste.

Sú zodpovedné za kvalitnejšie vstrebávanie živín, ktoré pravidelne prijímame v našej strave. Je preto vhodné ich užívať aj v prípade, ak nastávajú problémy s trávením, nadúvanie a nafúknutie žalúdka. Pomáhajú takisto pri hnačke.

Svojim pôsobením v tele sú však zároveň dôvodom ochrany imunitného systému, minimalizujú pôsobenie negatívnych baktérií a rôznych infekčných chorôb, ktoré pôsobia na organizmus.