Čistenie s octom


1. Okná
Namiesto utrácania peňazí na drahé čističe okien urobte si vlastné. Zmiešajte 2 polievkové lyžice bieleho octu s litrom vody a nalejte túto zmes do rozprašovača. Nastriekajte na okná a potom utrite suchou handričkou.

čistič

2. Umývanie umývačky riadu
Rovnako ako treba umývať napríklad kávovar, musíte umývať aj umývačku riadu. Odporúča sa umiestniť do horného stojana veľký pohár naplnený dvoma šálkami octu a potom pustiť umývačku riadu ako obvykle, ale bez čistiaceho prostriedku a bez tepla. „Ocot sa zmieša s vodou, ako sa bude voda v umývačke cirkulovať. Tým dôjde k hlbokému čisteniu tohto spotrebiča.

3. Uteráky
Keď uteráky začnú byť stuhnuté, vložte ich do vašej práčky s 1/2 šálky bieleho octu a bez iného čistiaceho prostriedku. To pomôže odstrániť zvyšky pracích a minerálnych látok, ktoré spôsobujú ich tuhosť.

4. Koberec
Škvrny na koberci, napríklad z červeného vína alebo čučoriedok odstránite zmiešaním jednej lyžice tekutého prostriedku na umývanie riadu a jednej lyžice bieleho octu s dvoma šálkami teplej vody. Používajte pri čistení bielu tkaninu alebo hubku, aby vsiakala tú farbu z koberca, opakujte to, až kým škvrna nezmizne.

5. Zvyšky pesticídov
Ocot môže pomôcť odstrániť baktérie a zvyšky pesticídov z ovocia a zeleniny. Zmes troch častí vody zmiešajte s jedným dielom bieleho octu a naneste tento roztok do rozprašovacej fľaše. Postriekajte ním ovocie a zeleninu a potom opláchnite vodou.

pračka

6. Tvrdé lepidlo
Ak máte problémy so zbavením sa lepidla z hocijakého produktu alebo ak náhodou niečo lepíte, skúste použiť ocot ako rozpúšťadlo. On rozpustí mnoho bežných lepidiel. Ocot je tiež dobrý pri odstraňovaní mastnoty.
Jednoduchá tekutina ako ocot, môže mať veľa využití. Treba len dávať pozor, že ocot by sa nemal používať na určité veci. Medzi nich napríklad patria žulové a mramorové povrchy. Tie by ocot mohol poškodiť.